ישי ובן ארי בדרך לריצה משותפת בבחירות

4 ימים לסגירת הרשימות לכנסת - ויו"ר מפלגת "יחד - העם האיתנו" מנהל מגעים מתקדמים עם מפלגת "עוצמה יהודית" בראשות מיכאל בן ארי - לצורך ריצה משותפת בבחירות. לאחר הבחירות, המפלגות צפויות להתפצל. בסביבת ישי אומרים שהם מוכנים לתת לבן ארי את המקום השישי, אולם האחרון אומר שפחות מהמקום הרביעי והוא ירוץ לבד

ישי ובן ארי. ירוצו יחד בבחירות?

הישורת האחרונה במרוץ לסגירת הרשימות, ונראה שאיחוד פוליטי נוסף על הפרק: אלי ישי, שהתפלג מש"ס והקים את מפלגת "יחד - העם איתנו", מקיים מגעים מתקדמים עם מפלגת "עוצמה יהודית" בראשות ח"כ לשעבר מיכאל בן ארי. השניים צפויים להתמודד יחד בבחירות כדי למנוע איבוד קולות לימין, אך להתפצל לאחר מכן (בהנחה שייבחרו) לשתי מפלגות שונות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי תוכן המגעים שפורסמו לראשונה בחדשות 2 Online, הריצה תתבצע ב"בלוק טכני" - התמודדות בפתק אחד ביום הבחירות שתלווה בהיפרדות לאחר הבחירות. ההתפצלות נועדה גם לאפשר לישי להצטרף לממשלת ימין - דבר שלא יתאפשר אם יהיה בסיעה אחת עם מיכאל בן ארי הקיצוני יותר.

עם זאת, עדיין קיימת מחלוקת, בן ארי דורש שיריון למקום הרביעי ברשימה אולם בסביבת ישי מוכנים לתת לבן ארי את המקום השישי. במידה ולא יגיעו הצדדים להסכמה ירוץ בן ארי לבד ולא יחבור לישי, אבל ההנחה היא שתימצא פשרה. אם יישאר בן ארי במקום השישי, קיים סיכוי שהרשימה תיכנס לכנסת אך הוא יישאר בחוץ מכיוון שאחוז החסימה עומד על ארבעה מנדטים.

מעורב במגעים. הרב מאזוז (פלאש 90 יעקב נעמי)

לפני כשבועיים דווח כי בן ארי וסגנו ברוך מרזל נפגש בבני ברק עם הרב מאיר מאזוז, פטרונו הרוחני של ישי, בניסיון לשכנעו לרוץ ברשימה משותפת.

לדברי גורמים המעורים בפרטים, הרב מאזוז תומך באופן עקרוני בשילוב נציג מטעם עוצמה יהודית במפלגתו החדשה של ישי. הרב מאזוז ידוע בעמדותיו הניציות ונמצא כבר שנים ארוכות בקשר עם מרזל. עם זאת, בסביבתו של ישי חששו אז שחבירה פומבית למרזל ולבן ארי תשווה למפלגה תדמית קיצונית ותרחיק ממנה קהלים רחבים.

במפלגתו של ישי ניסו במקביל לשכנע את בן ארי ואת מרזל להסיר את רשימתם מהבחירות על מנת לשפר את סיכויי המפלגה לעבור את אחוז החסימה - וזאת מבלי לשריין נציג רשמי מטעמם במקום ריאלי.