ליברמן יחלק את העיתון "שארלי הבדו" לציבור

לאחר שרשת סטימצקי ביטלה את אירוע המכירה לגליון שהוציא המגזין הסאטירי אחרי הטבח במערכת, הורה שר החוץ הורה לפעילי ישראל ביתנו לחלק אלפי עותקים במחאה על הפגיעה בחופש הביטוי. "לא נאפשר להפוך את מדינת ישראל למדינה שנכנעת לאיומים ופוגעת בחופש הביטוי", הבהיר ליברמן

השער מעורר המחלוקת (רויטרס)

הקרב על חופש הביטוי מתגלגל גם למערכת הבחירות: לאחר שרשת סטימצקי ביטלה את אירוע המכירה הפומבי לגיליון הזיכרון של המגזין הסאטירי "שארלי הבדו" בישראל, שר החוץ אביגדור ליברמן הורה הבוקר (ראשון) לפעילי מפלגתו לחלק אלפי עותקים של הגליון לציבור. מחאתם של נציגי המגזר הערבי ובהם ח"כ מסעוד גנאים, הובילה להעברת המכירה לרשת בלבד, וליברמן הדגיש: "לא נאפשר לאיסלאם הקיצוני להלך אימים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ליברמן טען כי הדרישה של חלק מנציגי המגזר הערבי מאיימת "להפוך את ישראל למדינת דאע"ש ולהפוך את מדינת ישראל למדינה שנכנעת לאיומים ופוגעת בחופש הביטוי".

השר נימק בכך את הצעד הפרובוקטיבי שעלול לעורר מחאות נוספות: "הנחיתי את צעירי 'ישראל ביתנו' לרכוש אלפי עותקים של הגיליון האחרון של השבועון הסאטירי ולחלק אותם לציבור במקום הארוע שאותו ביטלה רשת סטימצקי".

מחה על צעדי "האסלאם הקיצוני". ליברמן (חדשות 2)

ח"כ מסעוד גנאים טען אתמול במכתב לראש הממשלה נתניהו כי "המדינה ורשת ההוצאה לאור יהיו אחראיות לתוצאות" אם רשת סטימצקי תמכור את השבועון, וליברמן הסביר כי הדברים מהווים "עוד חציית קו אדום של הנהגת הציבור הערבי בישראל".

אתמול מחו במגזר הערבי על הכוונה למכור את הגליון של העיתון הסאטירי, מאחר ועל שער המגזין מופיעה קריקטורה נוספת של הנביא מוחמד. רשת סטימצקי הודיעה כי המכירה של העיתון, שעשרה מאנשיו נרצחו בפיגוע הטרור בפריז, תועבר לרשת בלבד.

במכתב ששיגר ח"כ גנאים מרע"ם תע"ל לראש הממשלה נתניהו, הוא דרש ממנו לפעול למניעת הפצת הגיליון שלטענתו פוגע באסלאם. "רשת סטימצקי מתכוונת להפיץ אלפי עותקים מעיתון 'שארלי הבדו' הצרפתי שנמצאות בו תמונות וקריקטורות שפוגעות בדת האסלאם", טען גנאים. "צעד זה חמור מאוד, מסוכן מאוד וטיפשי".

הטבח במערכת העיתון (The Sun)

לטענתו, "זה אינו חופש ביטוי אלא פגיעה קשה בקודש הקודשים של המוסלמים אשר תביא לתסיסה ולכעס רב מאוד בקרב הערבים והמוסלמים במדינה בפרט ובכל העולם בכלל, ואף אחד אינו יכול לצפות בתוצאות".

במקביל גם ברשת התארגנה מחאה וקמפיין שקורא להחרים את הרשת אם אכן תציע למכירה את העיתון, שמסמל כעת יותר מכל את חופש הביטוי וכבר מכר 7 מיליון עותקים מהגיליון האחרון. על שער הגיליון מופיעה דמותו של הנביא מוחמד כשהוא מזיל דמעה ומחזיק בשלט שהפך לסמל המחאה בצרפת "גם אני שארלי", לצד הכיתוב "הכל נסלח".