לפיד: "נקדם תחבורה בשבת בכל הכוח"

יו"ר יש עתיד נשאל במהלך מפגש עם קהל על הרפורמות שקידמה מפלגתו ואמר כי בכוונתה לפעול לקידום תחבורה ציבורית בשבת. "זה צעד חברתי ולא אנטי דתי", הדגיש לפיד שאמר כי הכוונה להתמקד באזורים חילוניים

"לא צעד אנטי דתי". לפיד (פלאש 90)

הבטחת בחירות? לאחר שבמשך השנתיים שבהן היה שותף בכיר בממשלה לא הצליח להביא לשינוי בנושא, אמר היום (שישי) יו"ר יש עתיד יאיר לפיד כי "לאחר הבחירות יש עתיד תפעל בכל כוחה לקדם תחבורה ציבורית בשבת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במפגש שנערך במוזיאון ארץ ישראל בתל אביב הסביר לפיד: "זה צעד חברתי ולא אנטי דתי. אנחנו זקוקים לתחבורה באזורים חילוניים ולא באזורים שבהם קיימת אוכלוסייה דתית-חרדית. המטרה היא לא לעשות דווקא אלא כדי שסב יוכל ללכת לבקר את הנכד שלו מבלי להחזיק רכב, וכדי שמשפחות שלא מחזיקות רכב יוכלו לטייל, לעשות קניות ולבקר חברים".

יו"ר יש עתיד אמר שתחבורה ציבורית בשבת היא צעד סוציאלי שלטענתו יטיב עם השכבות החלשות. במפגש הוא התייחס גם לרפורמות שיש עתיד הצליחה לאשר לאחר מאבקים ארוכים. "בשנה ושמונה חודשים הספקנו להעביר את חוק השוויון בנטל, את חוק הגיור ביחד עם אלעזר שטרן ואת חוק הפונדקאות של יעל גרמן", ציין לפיד.

"שמשפחות שלא מחזיקות רכב יוכלו לטייל" (חדשות 2)

לדבריו, בכנסת הקרובה יש עתיד מתכוונת להעביר את רפורמת ברית הזוגיות והתחבורה ציבורית בשבת. בהמשך נשאל לפיד האם לדעתו לקיחת תיק האוצר הייתה טעות. "מנהיגות צריכה ללכת למקומות הקשים ולא למקומות הנוחים וזאת הסיבה שהחלטתי לקחת את תיק האוצר", השיב לפיד. "הייתי עושה זאת שוב".

"שר האוצר צריך לעסוק בסדר עדיפויות לאומיות", הוא הוסיף. "רק במשרד האוצר אתה יכול לתקן עוול היסטורי ולהוסיף מיליארד שקלים לניצולי השואה כדי שהם יוכלו לחיות את חייהם בכבוד".

לפיד גם נשאל בין היתר על התקיפה בסוריה שמיוחסת ישראל, והאם יש לה קשר לפוליטיקה ולבחירות. "אני חושב שצריך לפגוע בראשי הטרור כל יום כל שעה ובכל הזדמנות", ענה לפיד. "אני לא מעלה לרגע שהשיקולים היו פוליטיים. אני סומך על צה"ל ועל מערכת הביטחון כדי שזה יהיה בלתי אפשרי שזה יקרה".