אלדד יניב: בקרוב אפרסם הצהרת הון

אחרי פרסום הצהרות ההון של פוליטיקאים רבים בפינה "הון שקוף" בתכנית חיסכון, עלתה בקבוצת הווייבר של חדשות 2 Online השאלה האם נבחרי ציבור צריכים לחשוף את נכסיהם. אלדד יניב הודיע כי יחשוף את הונו כבר בשבוע הבא, ח"כים ומועמדים אחרים סברו שמדובר בפופוליזם

הבטיח לפרסם הצהרת הון. אלדד יניב

54 ימים לבחירות ועוד ועוד פוליטיקאים מצטרפים ליוזמת הון שקוף וחושפים את הצהרות ההון שלהם. למרות שח"כים רבים כבר פרסמו את רשימת נכסיהם, בקבוצת הווייבר של חדשות 2 Online ההצעה לעגן את הצהרות ההון של נבחרי הציבור בחוק זכתה לביקורת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

איך שולחים למתמודדים שאלות? מורידים את האפליקציה בחנויות ה-Appstore או ה-GooglePlay, לאחר מכן נכנסים לאזור הפומבי ומחפשים את קבוצת הצ'אט "רצים לכנסת". כך תוכלו לצפות בזמן אמת בכל מה שיש לחברי הכנסת לומר לקראת הבחירות הקרבות.

דרך נוספת לצפות בצ'אט על ידי לחיצה על הלינק הבא:

 http://www.viber.com/ch2news

אחרי שהורדתם את האפליקציה אתם מוזמנים לשלוח שאלות למתמודדים, באמצעות הודעת Viber למספר 055-555-5555.

מועמד מפלגת העבודה אלדד יניב הביע תמיכה בהצעה ואמר כי בכוונתו לפרסם את הונו בשבוע הבא. לעומתו, קארין אלהרר ממפלגת יש עתיד טענה כי "מדובר בהצעה פופוליסטית וחטטנית, שעשויה להביא לשיח ששונא מצליחנים". אלהרר הוסיפה: "עדיף חוק שיחייב ח"כים ושרים להודיע על נגיעה אישית בנושאים בהם הם עוסקים".

העיתונאי לשעבר והמתמודד ברשימת הבית היהודי ינון מגל חשף את לבטיו בעניין. "אני בכל מקרה בעד שקיפות והצהרת הון", כתב מגל בקבוצה. "לא סגור אם בפני גוף שאחראי לכך, או פתוחה לציבור".

המועמד של מפלגת "כולנו" שי באב"ד אמר כי הוא אינו סבור שצריך לחוקק חוק שכזה. "אני מסכים עם קארין זה פופוליסטי מדי", ציין באב"ד. "עם זאת מן הראוי שח"כ או מועמדים יגלו שקיפות אל מול הציבור ואני את שלי כבר פרסמתי".

איילת נחמיאס-ורבין ממפלגת העבודה טענה כי "גם אני חושבת שמתלווה להצהרת הון בעייתיות, אבל אין פיתרון טוב יותר כיום".