הון שקוף: כמה שווים אלי ישי וטרכטנברג?

55 ימים לבחירות, ושני פוליטיקאים נוספים מצטרפים לפרויקט של "תכנית חיסכון" לחשיפת הצהרות ההון שלהם. טרכטנברג, מועמדם של הרצוג ולבני לתפקיד האוצר, מחזיק בחסכונות ופקדונות רבים אך לא ברכב, ואלי ישי פדה קופות גמל כדי לרכוש דירה. כל הפרטים - בפנים

כמה הם שווים?

כמה הם שווים? במסגרת הפינה "הון שקוף" בתכנית חיסכון מתבקשים נבחרי הציבור להצהיר על ההון שברשותם. הערב (רביעי), לאחר שראשי המחנה הציוני לבני והרצוג חשפו את היקף רכושם, מצטרף גם מנואל טרכטנברג - מועמדם של השניים לתפקיד שר האוצר. גם ח"כ אלי ישי, שעזב את ש"ס והקים את מפלגת "יחד - העם איתנו", הסכים לחשוף את פרטי הצהרת ההון שלו בפני חדשות 2 - 55 ימים לפני הבחירות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מנואל טרכטנברג הצהיר כי אין ברשותו מכונית. הוא מתגורר בדירת דופלקס בנאות אפקה בצפון תל אביב שנרכשה בשנת 2006 ב-2.2 מיליון שקלים ומוערכת היום בשווי 3.5 עד 4 מיליון שקלים. היתרה של המועמד לתפקיד שר האוצר בחשבון הבנק עומדת על 4,000 שקלים, והחסכונות שלו עומדים על 440 אלף שקלים פלוס פיקדון של 190 אלף שקלים.

הצהרת ההון של טרכטנברג

בגלל תפקידה של אשתו נדין כמשנה לנגידת בנק ישראל, בני הזוג טרכטנברג מחזיקים גם בחיסכון של מיליון שקלים בנאמנות עיוורת. נוסף לכך, למועמד אין הלוואות או תיק מניות והפנסיה שלו עומדת על 2.3 מיליון שקלים.

ההצהרה של אלי יש

ח"כ אלי ישי הצהיר גם כן כי אין ברשותו מכונית. כיום הוא ומשפחתו מתגוררים בדירת שישה חדרים בשכונת הר נוף בירושלים בשווי 600 אלף דולרים שמוצעת למכירה. הוא רכש דירה בקבוצת רכישה בשכונת משכנות האומה בירושלים בשווי שני מיליון שקלים.

בחשבון העובר ושב ישי נמצא בפלוס של 4,500 שקלים, וקופות הגמל ותכניות החיסכון שלו נפדו לצורך רכישת הדירה החדשה. ישי נטל הלוואה בסך 200 אלף שקלים ומשכנתא של 1,000 שקלים בחודש ואין לו תיק מניות.