בנט הזהיר את הנשיא לשעבר: "אל תצטרף למחנה הציוני"

במפלגתם של הרצוג ולבני התהדרו היום בשיבוצו של יצחק נבון, לשעבר נשיא המדינה, במקום ה-120 הסמלי ברשימה לכנסת. יושב ראש הבית היהודי, נפתלי בנט, קרא לו לחזור בו: "זו מפלגה שחברה בכירה בה אמרה שלא תשלח את ילדיה לצבא הכיבוש, שאחרת אמרה שההמנון הלאומי הוא גזעני"

מהלך לא נבון? במחנה הציוני הודיעו היום (שלישי) בחגיגיות על הצטרפותו של נשיא המדינה החמישי יצחק נבון לרשימה לכנסת ושיבצו אותו במקום ה-120 הסמלי, אלא שיש מי שביקש 'להזהיר' את הנשיא לשעבר מהמהלך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יושב ראש הבית היהודי, השר נפתלי בנט, ביקש לשלוח מסר לנשיא לשעבר בן ה-93: "אני רוצה לומר לנשיא האהוב: אל תעשה את זה. תשקול שוב לפני שאתה מצרף את שמך למפלגה הזו, מפלגה שמספר 9 שלה (מרב מיכאלי) אמרה שאסור לשלוח ילדים לצבא כל עוד יש כיבוש".

ובנט המשיך: "אתה לא רוצה להצטרף למפלגה שמספר 23 שלה (פרופ' יוסי יונה) אמר שצריך לאחד את יום הנכבה עם יום השואה ויום הזיכרון, שמספר 4 שלה (סתיו שפיר) אמרה שהיא לא רוצה להשמיע את ההמנון הלאומי במחאה החברתית כי הוא גזעני וטוב רק ליהודים".

נבון הצטרף למחנה הציוני: "זה כבוד גדול"

למרות הדברים, הנשיא לשעבר נבון חתם על טופס הסכמה ויוצב כסוגר רשימת המחנה הציוני לכנסת במקום ה-120. "זה כבוד גדול להיות חלק מהמאמץ ומהרשימה, גם ובעיקר אם במקום ה120 הסמלי והמכובד. שיהיה לנו הרבה בהצלחה", אמר נבון אחרי שחתם על הטפסים.

"הסכמתי להצטרף לרשימה היא מתוך אמונה בדרך המשותפת וזה גם מתוך תקווה לראות שילוב של מבוגרים וצעירים, וותיקי מפלגה לצד כוחות חדשים, כי אין כבוד גדול מזה, להיות עד לשילוב של כל הדורות. זה אחד הסממנים היותר טובים וחשובים לקראת ההצבעה ב-17 במרץ", הוסיף.