המועמדת של ליברמן לכנסת בפייסבוק: "ערבי מסריח"

הרשת החברתית זוכרת הכל: המועמדת לכנסת מטעם ישראל ביתנו, שירה מיסטריאל המוצבת במקום ה-10, כתבה אחרי שתושב ירושלים דרס פלסטיני שיידה על רכבו אבנים: "לילה מעולה!!". הסטטוס הזה מתווסף למספר התבטאויות אחרות שלא נראות ראויות למי שמתמודדת לכנסת

המועמדת לכנסת שירה מיסטריאל (יח"צ)

טוקבקיסטית או ח"כית? בערב שבו הציג יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן את רשימתו לכנסת, בה הוצבה במקום העשירי שירה מיסטריאל, אנו מציגים פוסט בפייסבוק שפרסמה שממנו עולות התבטאויות בעייתיות מאוד כלפי ערבים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפוסט הבעייתי של מיסטריאל, אוקטובר 2010 (צילום מסך)
מיסטריאל, יו"ר אגודת הסטודנטים באוניברסיטת אריאל, כתבה אז ב-2010 פוסט לאחר דריסת נער ערבי שיידה אבנים במזרח ירושלים. "פחחח ערבי מסריח, יש סרטון ביו-טיוב 'ערבי נדרס'", כתבה. "לילה מעולה!!".

בהמשך כתבה מיסטריאל מספר סטטוסים שלא קשורים לאירוע אבל מעלים תהיות על הבגרות של המועמדת. בין השאר היא כתבה: "יאלה שבוע חדששש בלגניםםם ועפים השבועע!!!" (כל הטעויות במקור).

מתוך עמוד הפייסבוק של מיסטריאל (צילום מסך)

תגובתו של טיבי בקבוצת הוויבר (צילום מסך)

האירוע בעקבותיו היא העלתה את הסטטוס התרחש בסוף 2010, אז ישראלי שנסע ברכבו בשכונת סילואן שבמזרח ירושלים נתקל בנערים פלסטינים שיידו אבנים לעבר מכוניתו. בניסיון להימלט מהמארב הוא דרס את אחד מהם, העיף אותו על רכבו ובהמשך לכביש ונמלט מהמקום תוך שהנערים ממשיכים ליידות על רכבו אבנים. הנער נפצע בינוני וטען כי הרגיש סכנה לחייו.

בתגובה לסטטוסים של המועמדת לכנסת, כתב בקבוצת הוויבר של חדשות 2 Online ח"כ אחמד טיבי שמיסטריאל היא "זבל מוסרי, בגרמנית זה היה נשמע יותר טוב". אלדד יניב (מקום 30 ברשימת המחנה הציוני) כתב שהיא "אנסטסיה מיכאלי בלוק חדש", והמועמד לכנסת מטעם הבית היהודי ינון מגל כתב במילה אחת: "מביש".

"בגרמנית זה נשמע יותר טוב". טיבי (רויטרס)

המועמדת לכנסת מטעם המחנה הציוני, רויטל סוויד, כתבה: "לא יאומן! המטרה שלנו לטפל בהסתה ובגזענות בציבור ומסתבר שיהיה לנו את זה מהכנסת". חברתה איילת נחמיאס-ורבין כתבה בציניות: "איך לא שמנו לב", כשהיא רומזת כמובן לאנשי ישראל ביתנו.

ניתן לצפות בחילופי הדברים בין הפוליטיקאים בשידור חי מכל טלפון נייד - בקבוצת הצ'אט שפתחנו באפליקציית Viber. איך עושים את זה? מורידים את האפליקציה בחנויות ה-Appstore או ה-GooglePlay. לאחר מכן נכנסים לאזור הפומבי, ומחפשים את קבוצת הצ'ט "רצים לכנסת". כך תוכלו לצפות בזמן אמת בכל מה שיש לחברי הכנסת לומר לקראת הבחירות הקרבות. דרך נוספת לצפות בצ'ט על ידי לחיצה על הלינק הבא:

http://www.viber.com/ch2news