אלדד יניב: "בקרוב ליברמן יחזיר את המפתחות"

שמעון ריקלין (הבית היהודי) ואלדד יניב (עבודה) בריאיון ראשון מאז ההפסד בפריימריז במפלגותיהם. "אנחנו לא מכחישים את האפשרות של איחוד בין הבית היהודי לליכוד", אמר ריקלין. יניב בחר לתקוף את שר החוץ ליברמן, שכינה אותו "בוגד מקצועי": "יותר סיכוי שאני אהיה חבר כנסת מאשר שהוא יכנס לכנסת"

אלדד יניב (עבודה) ושמעון ריקלין (הבית היהודי) הגיבו אמש (ראשון) לראשונה לתוצאות הפריימריז, המאכזבות מבחינתם, במפלגותיהם. יניב דורג במקום ה-30 ברשימת העבודה, וגם סיכוייו של ריקלין לכהן כח"כ מטעם הבית היהודי קלושים. בריאיון ב"חדשות הלילה" תקף יניב את שר החוץ ליברמן ואמר כי "כשנתחיל לשמוע את הקלטות של פאינה, הוא יוכל להחזיר את המפתחות וללכת הביתה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יניב הגיב לדבריו של ליברמן, שכינה אותו "בוגד מקצועי". "זה דיבור של עבריין, אי אפשר להתייחס לזה אחרת", אמר יניב. "יש יותר סיכוי שאני מהמקום ה-30 אהיה בכנסת מאשר שהוא יהיה בכנסת ה-20. המפלגה שלו תתפורר תוך כדי החשיפה של מה שמתרחש בחקירה, דבר שיקרה בשבועות הקרובים. אם יתעקש להתמודד, הוא לא יעבור את אחוז החסימה". ריקלין הצטרף לדברים, והוסיף כי להערכתו ליברמן יישחק. עוד טען כי הוא משנה באופן תדיר את דעתו.

יניב התייחס גם לסרטון גן הילדים שפרסם ראש הממשלה בנימין נתניהו. "זה סרטון טיפשי ביותר", אמר. "אל תתבכיין על הממשלה שהקמת - זו הממשלה שהקמת. נתניהו מינה שר אוצר שלא מתאים לתפקידו, ואת כל השרים האחרים ולכן הוא לא יכול להתלונן עליהם. הוא ניהל את גן הילדים במשך שנתיים והדבר לא הפריע לו".

"לא מכחישים אפשרות של איחוד". ריקלין

בנוגע לפעולת התקיפה בסוריה, שיוחסה לישראל ואף זכתה לביקורת מטעם האלוף לשעבר יואב גלנט, שרמז כי התקיפה תוזמנה לתקופת הבחירות, אמר יניב כי "לא צריך להכניס פוליטיקה ותעמולה. כל ראש ממשלה היה פועל באופן דומה".

כשנשאל ריקלין על האפשרות של איחוד בין הליכוד לבית היהודי ענה כי "אנחנו לא מכחישים את זה ממש. יש מרוץ ארבע ראשי. השאלה כמה נתניהו ירצה וכמה לחץ הוא יפעיל".

קבוצת הצ'אט, שנפתחה לפני מספר שבועות בחדשות 2 Online, וכוללת גם את יניב וריקלין, מאפשרת לחברי הכנסת ולמועמדים במפלגות השונות להתבטא בחופשיות וללא התיווך של דוברים ויחצ"נים. כעת ניתן לצפות בחילופי הדברים בין הפוליטיקאים בשידור חי מכל טלפון נייד - בקבוצת הצ'אט שפתחנו באפליקציית Viber.

איך עושים את זה? מורידים את האפליקציה בחנויות ה-Appstore או ה-GooglePlay. לאחר מכן נכנסים לאזור הפומבי, ומחפשים את קבוצת הצ'ט "רצים לכנסת". כך תוכלו לצפות בזמן אמת בכל מה שיש לחברי הכנסת לומר לקראת הבחירות הקרבות.

דרך נוספת לצפות בצ'ט על ידי לחיצה על הלינק הבא:

http://www.viber.com/ch2news