לפיד: "רה"מ מאפשר את השחיתות הרבה שנים"

יאיר לפיד שוב חורש את הארץ. מעיר לעיר, מהיכל תרבות למתנ"ס, מבוקר עד ערב. בעשרת הימים האחרונים ליווינו את לפיד באולמות המלאים עד אפס מקום. רמת הארגון של הכנסים שלו היא דבר שלא מזכיר שום דבר אחר כאן, ולפיד יודע שהוא צריך לעבוד קשה כדי להחזיר את האמון שנסדק בקדנציה הקצרה שלו כשר אוצר

בקושי שנתיים אחרי הפעם הקודמת - יאיר לפיד מתחיל מחדש. שוב צריך להדליק את השטח, לחזק את הפעילים ולחרוש את הארץ בין הכנסים. להצליח זה אפשרי, לשחזר את ההצלחה זה כבר סיפור מורכב יותר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כמות המנדטים הרימה איתה את הציפיות, גם הבטחות לשנות ומהר היו לא מעט. כשלא הכל עבד, האמון נסדק, ועכשיו לפיד גומע אלפי קילומטרים בניסיון להשיב הביתה את מאוכזבי יש עתיד. מע"מ אפס, שעון חורף ועד לשחיתות - שורת מסרים ברורה וחדה כתובה לו על הרמקול ממול, והוא חוזר עליה בקביעות בכל כנס.

בכנסים ניתן לחשוב שיש עתיד באמת הצליחה להוריד את מחירי הדיור ולעמוד בהבטחה. אבל המציאות מעט שונה: רק ברבעון השלישי של 2014 עליית המחירים כמעט נעצרה בשל "צוק איתן" והציפייה לתחילת התכנית של לפיד. מאז, המחירים חזרו לטפס.

"זה מדם לבי". לפיד (חדשות 2)

המלחמה בשחיתות היא הדגל החדש שלפני המחנה, סיסמה שתחליף את השוויון בנטל מהבחירות הקודמות. "על המטוס של נתניהו אני דיברתי בזמן אמיתי בתוך ישיבת ממשלה מול פרצופו כי זו בעיניי שחיתות שלטונית, ללכת לקנות לעצמך מטוס", אמר לפיד לחדשות 2. "ראש הממשלה מאפשר את השחיתות הרבה שנים. לא כל שחיתות היא פלילית. זה שמשלמים לו את שלושת בתיו, זה לא פלילי, אבל זו שחיתות מוסרית".

אחרי חודשים ארוכים של דשדוש, בשבוע האחרון הסקרים סוף סוף החמיאו: 12 מנדטים, הרבה יותר מהתקופה המקבילה לפני שנתיים. במפלגה יודעים שהכל כעת מונח על כתפיים רחבות, כתפיים של איש אחד. "זה מדם לבי", סיכם לפיד. "אנשים באים לכנסים כי זה על החיים שלהם".