נתניהו: לא נשב בממשלה עם העבודה

למרות שטען בעבר כי אינו פוסל אף מועמד לישיבה משותפת בממשלה, ראש הממשלה נתניהו מציב גבולות גזרה חדשים. "תהום פעורה בין הליכוד לבין העבודה, לא נשתף פעולה בממשלה אחת", אמר בעקבות פרסום רשימת מפלגת העבודה לכנסת

הליכוד: שוללים אחדות עם העבודה (פלאש 90)

בריאיון שהעניק לחדשות 2 לפני עשרה ימים הצהיר ראש הממשלה כי אינו פוסל ישיבה בממשלה משותפת עם אף מועמד, אך התבטאויות שלו היום (שישי) חושפות תמונה אחרת. "תהום פעורה בין הליכוד בראשותי לבין העבודה, לא נשתף עמם פעולה בממשלה אחת", אמר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

תוצאות הפריימריז שנערכו במפלגת העבודה היטיבו עמה בסקרים שפורסמו אתמול, אך ראש הממשלה נתניהו תקף את הרשימה בחריפות וטען כי מדובר ב"רשימת שמאל קיצוני ואנטי ציוני".

ראש הממשלה התייחס להתבטאויות שיוחסו לחברי כנסת של העבודה, בהם סתיו שפיר ומרב מיכאלי, והוסיף: "אין מפגש בין התפיסה הלאומית והאחראית של הליכוד לבין הרשימה השמאלית של ציפי ובוז'י".

"אין מקום לממשלת אחדות". לבני והרצוג (facebook)

גם ציפי לבני, מספר 2 ברשימת "המחנה הציוני", אמרה הבוקר דברים דומים בגנות ישיבה משותפת בממשלה וטענה כי אין מקום לקיים ממשלת אחדות עם נתניהו.

עם זאת, ההערכות הן כי הקריאה להימנע מממשלת אחדות נועדה בעיקר למשוך מצביעים ממפלגות שונות למקד את בחירתן באחת משתי המפלגות הגדולות ואינה בהכרח מחייבת. בעבר לא עמדו שני הצדדים בהתחייבויות דומות.

ב-2013 הודיע ראש הממשלה נתניהו כי לא ימנה את לבני לאחראית על המשא ומתן עם הרשות הפלסטינית, אבל לאחר מכן צירף אותה לממשלתו בתפקיד זה בדיוק. לבני מצידה ניהלה מערכת בחירות תקיפה נגד נתניהו, אך בסופה הצטרפה לממשלה בראשותו.