הרב אביחי רונצקי: "בן הומו? הייתי מציע לו טיפול"

שוב התבטאות של חבר בבית היהודי מאיימת לעורר סערה בקהילה הגאה: בכנס פעילים שנערך באוניברסיטת בר אילן אמר הרב אביחי רונצקי, שצפוי להיכנס לכנסת הקרובה מטעם המפלגה, כי היה ממליץ לבנו ללכת לטיפול לו היה מגלה שהוא הומו. עם זאת הדגיש רונצקי: "הייתי מקבל אותו כמו שקיבלתי לפני כן"

שבוע בלבד אחרי הסערה שעוררו התבטאויות אנשי הבית היהודי נגד נישואים חד מיניים, המפלגה שוב מסתבכת עם הקהילה הגאה: במהלך כנס של המפלגה שנערך באוניברסיטת בר אילן אמר הרב אביחי רונצקי כי אם בנו היה הומוסקסואל - היה ממליץ לו ללכת לטיפול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בחודשים האחרונים ניגשו אליי שני תלמידים בישיבה וסיפרו את סיפורם", ענה רונצקי לשאלה שהפנה כלפיו נציג הקהילה הגאה. "בגלל שאני מכיר מקומות ואנשים שעוסקים בנושא הזה, הפניתי אותם לשם. אחד נמצא כבר בתהליך של טיפול".

בשלב זה הקשה נציג הקהילה הגאה וביקש לדעת האם הרב רונצקי היה שולח גם את בנו לטיפול לו היה זה אומר לו שהוא הומוסקסואל. "קודם כל, לא הייתי 'שולח', הוא לא חפץ כמובן, הוא עושה מה שברצונו", אמר. "הייתי מציע לו, כן, טיפול".

עם זאת הדגיש הרב רונצקי כי היה מקבל את בנו, כמו שקיבל את תלמידי הישיבה שפנו אליו. "נקבל אותם כמו שקיבלתי אותם לפני כן וכנ"ל אם היה מישהו מילדיי במציאות הזאת, אולי ביתר אהבה אפילו", אמר. "מה השאלה בכלל. מה חשבת, שתהיה הפניית עורף?".

יו״ר הפורום הגאה במרצ, דרור מזרחי, מסר כי "מפלגת הבית היהודי מתגלה כבית חשוך ועגמומי במיוחד, שכל אדם החרד לדמותה של ישראל כמדינה דמוקרטית נס על נפשו ממנו. בישראל של שנת 2015 אין מקום למפלגות בנוסח הטאליבן הרואות בהומואים ולסביות לא לגיטימים.

"למעשה, בשנת 2015 ישראל צריכה לעשות הכל על מנת להצטרף לשורה ארוכה של מדינות מתקדמות בעולם המכירות בנישואים חד-מיניים ומעניקות שוויון זכויות מלא לקהילת הלהט"ב, ולהוקיע את המשיחיות ההומופובית של חברי הבית היהודי, שכל מרכולתם היא שנאת האחר ובדלנות".

מהתא הגאה באוניברסיטת בר-אילן נמסר: "הדברים של רונצקי בכנס בבר אילן מטרידים פעמיים - פעם אחת כי הם עדות לכך שעדיין ישנם נסיונות לשלוח הומואים לטיפולי המרה שהשלכותיהם בחלק גדול מהפעמים הרות אסון, ובפעם השנייה כי הם קיבלו ביטוי בין כתליו של מוסד אקדמי בו סטודנטים רבים אשר משתייכים לקהילה הגאה. על רונצקי לחזור בו מדבריו".

בשבוע שעבר התעוררה סערה בעקבות סרטון ובו נראים המתמודדים ברשימת הבית היהודי לכנסת כשרבים מהם מביעים התנגדות לנישואים חד מיניים. יו"ר יש עתיד יאיר לפיד תקף בחריפות את בנט ומפלגתו בעקבות הסרטון וכינה את אנשי הבית היהודי הומופובים.

מספר שעות לאחר מכן התייצב היו"ר בנט באולפן המהדורה המרכזית כדי לענות לביקורת. "אני אוהב את עם ישראל, כולם, כולל חד-מיניים, שירתי איתם ונלחמתי איתם", אמר השר, אך הדגיש כי לא יוכל לתמוך בנישואיהם בשל אמונתו.