נסגרו הקלפיות בבית היהודי; 60% מהמתפקדים הצביעו

אחוזי הצבעה גבוהים במיוחד נרשמו בפריימריז של המפלגה, בה רוב הקלפיות נפתחו רק בשעה 15:00. "אנחנו הולכים לעשות שינוי היסטורי במפה הפוליטית של מדינת ישראל", אמר יו"ר המפלגה נפתלי בנט. מי מבין 39 המועמדים יזכה באחד מששת המקומות הריאליים ברשימה? התוצאות יפורסמו הבוקר

הבחירות המקדימות בבית היהודי ננעלו, מי יזכו במקומות הנכספים ברשימה? אמש (רביעי) נסגרו 260 הקלפיות שפוזרו ב-124 נקודות ברחבי הארץ, ולמעלה מ-60% מבין 77 אלף המתפקדים במפלגה שהצביעו קבעו מי יהיו החברים ברשימת המפלגה לכנסת ה-20.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

מדובר באחוזי הצבעה גבוהים במיוחד, לאור העובדה שרוב הקלפיות נפתחו רק בשעה 15:00. תורים השתרכו במספר מוקדים ברחבי הארץ סמוך למועד סגירת הקלפיות בשעה 22:00, והן נסגרו מעט מאוחר יותר מהמועד שנקבע.

תזכה במקום הראשון? ח"כ איילת שקד (פלאש 90)


"בשעה 22:40 בלילה, כשעדיין עומדים בתור ברחבי הארץ, בקור ובגשם מאות אנשים שרוצים להצביע, כאשר מעל 43,352 (כמעט פי 2 מהמערך!) חברים הצביעו היום (והיד עוד נטויה), אני פשוט מתרגש. אז תודה לכם, אחיות ואחים שלי אהובים", כתב יושב ראש המפלגה בנט בעמוד הפייסבוק שלו עם תום יום הבחירות.

חבר הכנסת ניסן סלומיאנסקי, שנחשב לאחד הפוקדים הגדולים במפלגה, הודה בעמוד הפייסבוק שלו לפעילים שהצביעו: "תודה לכל הפעילים, לכל המתנדבים. לכל התומכים ולכל המצביעים. ממחר, בעזרת השם, פועלים בכוחות מאוחדים לקבלת 20 מנדטים לבית היהודי".

בין המתמודדים: יו"ר מועצת יש"ע לשעבר


המועמד רונן שובל, שהיה בין המועמדים הבולטים במירוץ, לא יודע עדיין אם הוא נכנס לכנסת כיוון שהתוצאות יפורסמו רק מחר בבוקר, אולם הייתה לו היום סיבה אחרת לשמוח: בעוד המתפקדים מצביעים, נולדה לו בת: "הבוקר חמוטל אשתי הייתה לצדי בקלפי, הערב אני לצדה. עזבתי את הקלפיות בדרך לחדר הלידה. נולדה לנו תינוקת מתוקה".

בנט: "אני מתרגש, נעשה שינוי היסטורי"

"הבחירות הקרובות יהיו בין המחנה של המתנצלים לבין המחנה של אלה שרוצים להיות ישראלים, להיות יהודים וממש ממש לא מתנצלים על זה. בסוף היום זה יתברר כי הבית היהודי הפכה להיות התנועה הליבתית המרכזית של עם ישראל. אנחנו הולכים לעשות שינוי היסטורי במפה הפוליטית של מדינת ישראל", הבהיר יו"ר הבית היהודי לאחר שהצביע. על פי כל הסקרים, מפלגתו עומדת להפוך למפלגה השלישית בגודלה בישראל.

המועמד היחיד ששוריין עד כה - ינון מגל (פלאש 90, משה שי)


רשימת המועמדים כוללת ח"כים מכהנים רבים, לצדם מספר שמות בולטים ובהם יו"ר מועצת יש"ע לשעבר, דני דיין, אביחי רונצקי שהיה הרב הראשי לצה"ל, ורונן שובל שייסד את תנועת "אם תרצו". המועמד היחיד שזכה לשריון עד כה הוא העיתונאי לשעבר ינון מגל.

הבית היהודי יבחרו את הרשימה לכנסת (פלאש 90)


רשימת המפלגה צפויה להיות מורכבת על פי המפתח הבא:

1. יו"ר המפלגה
2. מקום משוריין למועמדי מפלגת תקומה (אורי אריאל)
3. שריון של יו"ר המפלגה
4. שריון הבטחת ייצוג לאישה
5. ארצי
6. שריון של יו"ר המפלגה
7. ארצי
8. ארצי - הבטחת ייצוג לאישה
9. מקום משוריין למועמדי מפלגת תקומה (בצלאל סמורטיץ')
10. מועמד מטעם מרכז המפלגה
11. שריון של יו"ר המפלגה
12. שריון הבטחת ייצוג לאישה
13. ארצי
14. מקום משוריין למועמדי מפלגת תקומה (אורית סטרוק)
15. ארצי
16. שריון של יו"ר המפלגה
17. שריון הבטחת ייצוג לאישה
18. מקום משוריין למועמדי מפלגת תקומה (זבולון כלפא)
19. ארצי
20. ארצי