הרצוג הציג את הרשימה: "הממשלה הבאה"

יממה לאחר הפריימריז, בסיעת "המחנה הציוני" השיקו את הרשימה לכנסת ה-20. יו"ר המפלגה יצחק הרצוג הציג בכנס בשפיים את חברי "המחנה הציוני" החדשים וגם את אלה הוותיקים: "זהו ערב של מהפך"

העבודה מציגה את הנבחרת לכנסת: חברי מפלגת העבודה ועמיתיהם מסיעת התנועה התכנסו אמש (רביעי) במרכז הכנסים בשפיים, שם הציג יושב ראש המפלגה המאוחדת, יצחק הרצוג, את החברים המרכיבים את הרשימה לכנסת ה-20. במפלגת העבודה הדגישו כי לאחר דיונים, הוחלט שהרשימה המשותפת תיקרא "המחנה הציוני".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"זה ערב של מהפך", אמר הרצוג בפתיחת האירוע. "אני מבקש מכם להביט במעמד הזה. ולראות איזו נבחרת נהדרת יש לנו. התמונה שאתם רואים לנגד עיניכם היא ההנהגה הבאה של ישראל! זו נבחרת דינמית, עתירת עשייה וניסיון, חדורת אמונה ונחישות, שלא זכורה לי כמוה במפלגת העבודה כבר שנים ארוכות".

"זו נבחרת שכוללת את כל המגזרים בישראל", הוסיף. "זו נבחרת נקיית כפיים, רעבה לשינוי, שמחכה רק להסתער, ביחד, על המצוקות והבעיות שמעיקות על אזרחי ישראל ולהציע פתרונות שיביאו תקווה, פתרונות שיכולים להביא לדרך אחרת. מעולם לא הייתי גאה ומלא תקווה כפי שאני מרגיש היום, כשהנבחרת הזו עומדת לצידי".

הרצוג: "השותפות עם לבני הפיחה אופטימיות"

הרצוג התייחס בנאומו להבטחתו להביא מהפך: "עד לא מכבר לא התייחסו ברצינות אליי ואל מפלגת העבודה כשהעזנו להגיד 'מהפך'. היום, אני מבטיח לכם שכולם כבר הספיקו להפנים. כולם יודעים שאת רוחות המהפך אי אפשר לעצור. המהפך מתלקח בלבבות של אזרחי ישראל. הנבחרת הזו תנצח - אבל ניצחוננו לבדו אינו אלא הפרק הראשון בבשורה הגדולה לה מצפים אזרחי ישראל", הבטיח הרצוג. "הניצחון האמיתי יגיע כשנצליח לתקן את הליקויים הכואבים שהותירה לנו ממשלת הייאוש של נתניהו".

לאחר דברי השבח למפלגתו, תקף הרצוג ישירות את ראש הממשלה: "נתניהו רק חושב על הכיסא ולא על טובת המדינה ואזרחיה - תרשו לי לענות ישירות לנתניהו שאומר שעוני הוא גזירת גורל, שדירה הפכה להיות לפנטזיה, שאפשר או לעסוק בביטחון או לעסוק בכלכלה. אבל אין או או - אין לנו פריבילגיה לבחור בין זה לבין זה. אי אפשר רק לשמור על הביטחון בלי לדאוג לכלכלה, ואי אפשר רק לדאוג לכלכלה בלי להציע אופק מדיני".

"אני רוצה להודות לשותפה שלי ציפי לבני, יושבת ראש מפלגת התנועה, שהשותפות בינה לבין מפלגת העבודה הפיחה אופטימיות מחודשת במפרשי המחנה הציוני וסייעה לכולנו לראות את המהפך שמעבר לפינה. את השלטון הזה נוכל לקחת ביחד", סיכם הרצוג את דבריו.

העשירייה הראשונה בעבודה (חדשות 2)

לבני: "האמונה הפכה למציאות והייאוש התחלף בתקווה"

ח"כ ציפי לבני עלתה לבמה והתקבלה במחיאות כפיים, למשמע הג'ינגל למחנה הציוני. עוד בטרם דבריה, התחבקה והתנשקה עם בכירי ובכירות המפלגה, בהן יחימוביץ', שפיר ומיכאלי. "לפני כחודש עמדנו הרצוג ואני מול הציבור, והודענו באמונה עמוקה שביחד נהפוך בחירות מיותרות לבחירות גורליות והיסטוריות. השותפות בינינו גרמה לאזרחי ישראל להרים את הראש מהצרות וקשיי היום יום, ולא רק לקוות שיהיה להם יותר טוב אלא להאמין שזה אפשרי".

"היום האמונה הפכה למציאות והייאוש התחלף בתקווה. לפני חודש אמרתי בלב שלם שאני מאמינה שיצחק הרצוג יכול וצריך להיות ראש הממשלה הבא - הערב אני יודעת שהרצוג יהיה ראש הממשלה הבא של מדינת ישראל כי הוא ראוי להנהיג את המדינה, אכפת לו מאנשים ויש לו את החזון הנכון והיכולת לקבל את ההחלטות שהמדינה זקוקה להן ויש לו את הכוח הפנימי ללכת ביחד, וביחד נוביל את מדינת ישראל", הוסיפה לבני.

השרה לשעבר שיבחה את תוצאות הבחירות ברשימה, בהן נשים רבות הגיעו לצמרת הרשימה: "היום אתם השותפים לדרך עשיתם דבר גדול - אתם מציגים הערב לציבור רשימת שלטון, בחרתם באנשים צעירים מספיק כדי לא לשכוח מאיפה באו, לוחמנים מספיק, כדי להיאבק על המדינה הזו,יומנוסים מספיק כדי לנהל את המדינה. רשימה שנשים עומדות בה בחזית וכל אחת ואחת מהן מצוינת וחזקה ונמצאת במקום הזה בזכות ולא בחסד".

העשירייה השנייה (חדשות 2)

המנצחת הגדולה בבחירות המקדימות: יחימוביץ'

יו"ר המפלגה לשעבר שלי יחימוביץ' הוכתרה הבוקר כמנצחת הגדולה בפריימריז, לאחר שסיימה ראשונה ותוצב במקום ה-3 ברשימה אחרי היו"ר הרצוג וציפי לבני. סתיו שפיר, שרק סיימה את הקדנציה הראשונה שלה בכנסת, הגיעה למקום השני ומיד אחריה, שותפה להנהגת המחאה החברתית, ח"כ איציק שמולי. גם עמר בר-לב ומרב מיכאלי בעשירייה הראשונה, אותה סגר יו"ר הסיעה, איתן כבל.

עורכת הדין הפלילית רויטל סוויד הפתיעה - והגיעה למקום ה-14 ברשימה ואילו איש התקשורת זוהיר בהלול ניצח את ראלב מג'דלה במשבצת המיעוטים והגיע למקום ה-17. משה מזרחי, שכיהן כחבר בכנסת האחרונה מצא את עצמו במקום לא ריאלי (29) וייאלץ כנראה להיפרד מהחיים הפרלמנטריים. גם אלדד יניב, שבבחירות הקודמות עמד בראש מפלגת "ארץ חדשה" ולא הצליח להיכנס לכנסת, הגיע במקום שכפי הנראה לא יאפשר לו להיות חבר כנסת (30).

העשירייה השלישית (חדשות 2)


יו"ר העבודה יצחק הרצוג כתב הבוקר בפייסבוק לאחר היוודע התוצאות: "זהו בוקר של תקווה! בחרנו אתמול רשימה טובה ביותר, נקיית כפיים, אמיצה ולוחמנית עם הרבה ציונות, שמשלבת ניסיון רב עם חשיבה פורצת דרך, אידואולוגיות עמוקות ויכולת מימוש כבירה. רשימה שמייצגת את כל חלקיה של החברה הישראלית ותוביל את המדינה, יחד עם חברינו מהתנועה ודמויות מצוינות נוספות, לשינוי דרך ולכיוון חדש בארבע השנים הקרובות".