בנט: "נעשה שינוי היסטורי במפה הפוליטית"

מפלגת הבית היהודי בוחרת את הרשימה לכנסת, כש-77 אלף מתפקדים יקבעו מי בין 41 המתמודדים שנאבקים על 7 מקומות ריאליים יזכה להיות ח"כ. היו"ר בנט הצביע בירושלים: "בסוף היום יתברר כי הבית היהודי הפכה להיות התנועה הליבתית המרכזית של עם ישראל"

אחרי הליכוד והעבודה, בוחרים היום (רביעי) מתפקדי מפלגת הבית היהודי בפריימריז את רשימת המפלגה לכנסת. 260 קלפיות פוזרו ב-124 נקודות ברחבי הארץ והן יהיו פתוחות בין השעות 15:00-22:00, פרט לעשרה מוקדים שייפתחו כבר בשעה 10:00.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שר הכלכלה ויו"ר המפלגה נפתלי בנט הגיע הבוקר (רביעי) להצביע בקלפי המרכזית סמוך לבנייני האומה בירושלים, כשהוא מלווה ברעייתו גילת ובמספר מתמודדים שבהם הוא תומך. אחת מהן היא ענת רוט - פעילה לשעבר במפלגת העבודה וחברה בשלום עכשיו. רוט חזרה בתשובה בשנים האחרונות ונרשמה לפריימריז בתמיכת בנט, שמנסה לשלב ברשימה אנשים שלא מזוהים בהכרח עם הציונות הדתית כדי לפנות לקהלים אחרים.

"אנחנו פונים לכל עם ישראל - לדתיים, ליהודים, לחרדים, לוותיקים לעולים וגם לדרוזים ואפילו למוסלמים ציונים, ואנחנו גאים על זה", אמר בנט עם הצבעתו.

בין המתמודדים: יו"ר מועצת יש"ע לשעבר

יו"ר הבית היהודי הבהיר כי "הבחירות הקרובות יהיו בין המחנה של המתנצלים לבין המחנה של אלה שרוצים להיות ישראלים, להיות יהודים וממש ממש לא מתנצלים על זה. בסוף היום זה יתברר כי הבית היהודי הפכה להיות התנועה הליבתית המרכזית של עם ישראל. אנחנו הולכים לעשות שינוי היסטורי במפה הפוליטית של מדינת ישראל".

77 אלף מקרב מתפקדי הבית היהודי מחזיקים בזכות הצבעה בבחירות המקדימות, שבהן מתמודדים שניים (נפתלי בנט ואור שמעון) על תפקיד היושב ראש. 37 מועמדים מתמודדים ברשימה הכללית, ו-5 מתמודדים לכהונת ח"כ מטעם מרכז המפלגה.

רשימת המועמדים כוללת ח"כים מכהנים רבים, לצדם מספר שמות בולטים ובהם יו"ר מועצת יש"ע לשעבר, דני דיין, אביחי רונצקי שהיה הרב הראשי לצה"ל, ורונן שובל שייסד את תנועת "אם תרצו". המועמד היחיד שזכה לשריון עד כה הוא העיתונאי לשעבר ינון מגל.

המועמד היחיד ששוריין עד כה - ינון מגל (פלאש 90, משה שי)

למרות שעל פי ההערכות 7 מתמודדים בלבד ישובצו במקומות ריאליים, גייס כל אחד מ-41 המתמודדים תרומות המסתכמות בסך של מאות אלפי שקלים על מנת להיבחר לכנסת. העובדה שמול יו"ר המפלגה בנט מתמודד מועמד אלמוני בקרב על ראשות המפלגה לא הפריע לו לגייס למעלה ממיליון שקלים.

מאחורי החלום של 41 המתמודדים בבחירות המקדימות עומדת תעשייה שלמה של משרדי פרסום. כמעט כל משרדי הפרסום המגזריים התמסרו בשבועות האחרונים ללקוחות, שביקשו להגיע לחשיפה מרבית בעיתונים, אתרי אינטרנט ועלוני השבת.

רבים מחברי הכנסת המכהנים מתמודדים (גיא צברי)


אמש הודיעה המתמודדת בתיה כהנא-דרור על פרישתה מהמרוץ בטענה כי מפלגת הבית היהודי היא משיחית ואנטי-דמוקרטית. בהודעה שפרסמה בחשבון הפייסבוק שלה כתבה כהנא-דרור: "אחי ואחיותיי מהבית היהודי מעדיפים לשמר את הקיים ולהותיר את ההובלה בידי קיצוניים מבחינה דתית ולאומית. זהו לחלוטין לא בית שפתוח לכולם, כפי שנהוג להצהיר בו. זהו בית פתוח למי שלא מתכוון לאתגר שיח. אין בו מקום לריבוי דעות ואין ניסיון להתאים את היהדות למציאות המדינית. נוכחתי להבין כי גם לו אשב בכנסת בין חברי הסיעה- ידי תשארנה כבולות".

רשימת המפלגה צפויה להיות מורכבת על פי המפתח הבא:

1. יו"ר המפלגה
2. מקום משוריין למועמדי מפלגת תקומה (אורי אריאל)
3. שריון של יו"ר המפלגה
4. שריון הבטחת ייצוג לאישה
5. ארצי
6. שריון של יו"ר המפלגה
7. ארצי
8. ארצי - הבטחת ייצוג לאישה
9. מקום משוריין למועמדי מפלגת תקומה (בצלאל סמורטיץ')
10. מועמד מטעם מרכז המפלגה
11. שריון של יו"ר המפלגה
12. שריון הבטחת ייצוג לאישה
13. ארצי
14. מקום משוריין למועמדי מפלגת תקומה (אורית סטרוק)
15. ארצי
16. שריון של יו"ר המפלגה
17. שריון הבטחת ייצוג לאישה
18. מקום משוריין למועמדי מפלגת תקומה (זבולון כלפא)
19. ארצי
20. ארצי