הפריימריז מחר בבית היהודי בסכנה?

בית המשפט הוציא צו מניעה זמני לקיום הפריימריז עד לדיון שייערך מחר בשעה 08:00, וזאת בעקבות טענות שהציג מתמודד על מקום משוריין לנציג המרכז. המתמודד, עו"ד איל בר לב, דורש שבקלפי ינכחו משקיפים שאינם נציגי המנגנון ושהמצביעים יזומנו גם בדואר, ולא רק בדואר האלקטרוני

מבוכה לבנט (פייסבוק)

מבוכה לבית היהודי: בית המשפט הוציא צו מניעה ארעי לעריכת הבחירות המקדימות במפלגה ויקיים דיון בנושא מחר (רביעי) בשעה 08:00 - שעתיים בלבד לפני פתיחת הקלפיות הראשונות בפריימריז. הצו הוצא לבקשתו של עו"ד איל בר לב, המתמודד על מקום משוריין לנציג המרכז.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הצו המשפטי ניתן בעקבות שלוש טענות שהציג עו"ד בר לב, ובראשן הדרישה שבקלפיות ינכחו גם משקיפים שאינם נציגי המנגנון. כמו כן מבקש בר לב כי המצביעים יזומנו לקלפיות באמצעות הדואר, ולא רק בהודעות לדואר האלקטרוני.

טענתו השלישית של בר לב נוגעת לשלב ספירת הקולות. בר לב דורש כי הספירה על המקום המשוריין למרכז לא תתבצע על ידי הנציגים בסניף אלא באופן מרוכז, וזאת בעקבות חשש שהביעו פעילים.

הפריימריז בבית היהודי אמורים להיערך מחר ב-260 קלפיות שיפוזרו ב-124 אתרים. מרבית הקלפיות יהיו פתוחות בשעות 15:00-22:00 אך אתרי הצבעה אחרים ייפתחו כבר בשעה 10:00.

77 אלף בעלי זכות הצבעה יבחרו מחר את יושב ראש המפלגה, את רשימת המפלגה לכנסת ואת רשימת מרכז המפלגה. המקום השני ברשימת המפלגה משוריין לנציג תקומה, המקום הרביעי ישוריין לאישה ומקומות 3 ו-6 שמורים לשריון של יושב הראש.