קירשנבאום פורשת: "בחרתי לשתוק"

פרסום ראשון: סגנית השר מישראל ביתנו, החשודה המרכזית בפרשת השחיתות, הודיעה שהחליטה לשתוק בחקירתה והבהירה: "מקובל עליי שלבחירה משמעויות רבות. החלטתי לא לרוץ בבחירות ולהשקיע את זמני בהגנה על חפותי ובשיקום משפחתי"‎

לא תתמודד. ח"כ קירשנבאום (ארז ביטון)

אחרי שביקשה מיושב ראש מפלגתה להתפטר ואז חזרה בה לבקשתו, סגנית השר קירשנבאום פורשת מהפוליטיקה: במכתב שפיצה הבוקר (שני) לתקשורת הודיעה סגנית שר הפנים כי לא תתמודד לכנסת ה-20 וכי היא בוחרת בזכות השתיקה בחקירתה במסגרת פרשת השחיתות שבה מעורבים בכירים בישראל ביתנו ואישי ציבור נוספים. במקביל לפרסום הודעת הפרישה, נחקרה קירשנבאום פעם נוספת במשרדי להב 433.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

"מאחר ומקובל עליי כי כאשת ציבור לבחירה בזכות השתיקה משמעויות והשלכות רבות , החלטתי שלא 'לרוץ' בבחירות הבאות, לצאת מהחיים הציבוריים ולהשקיע את זמני בהגנה על חפותי כמו גם בשיקום משפחתי", הסבירה ח"כ קירשנבאום.

"במהלך התקופה מאז חקירתי מתקיימים נגדי מלחמת התשה ורצח אופי תוך פגיעה גסה בי, בבני משפחתי ובכל מי שסובב אותי", הוסיפה סגנית השר. "חשבונותיי בבנק נתפסו מבלי לאפשר לי להמשיך לשלם את התחייבויותיי ואפילו לקנות מצרכים בסופרמרקט.

"ואם לא די בכך, גם חשבונה של אמי הקשישה, שכל הכספים בו הם פרי חסכונותיהם שלה ושל אבי המנוח, נתפס על ידי המשטרה מבלי שאיש טרח להודיע לה על כך, מה שהותיר אותה חסרת אונים ובסכנה מיידית של ניתוקי חשמל , מים וטלפון ושל ביטול הוראות הקבע. בנוסף, ילדיי, עוזריי ומקורביי נחקרו - וחלקם נעצרו על ידי המשטרה".

קיבל בצער את הפרישה. ליברמן (יוסי זילברמן, חדשות 2)

קירשנבאום האשימה את התקשורת והמשטרה ברדיפה ואמרה: "במשך יותר משבועיים שמי ותמונתי אינם יורדים מהכותרות, הוקעתי אישית וציבורית בטרם משפט, המשטרה והתקשורת כבר שפטו , הרשיעו אותי ושלחו אותי לאי השדים. נראה שלחקירתי אין כל משמעות , שהרי כאמור נשפטתי, הורשעתי והוקעתי על ידי רשויות החקירה והציבור"

בסיום המכתב כתבה: "בלב כבד, ולאחר התלבטות ארוכה החלטתי כי בנסיבות הללו אינני יכולה להיחקר בצורה הוגנת וראויה ובלית ברירה החלטתי לבחור בזכות השתיקה".

ליברמן קיבל את ההתפטרות: "אני יודע מה עובר עלייך"

יו"ר ישראל ביתנו שר החוץ אביגדור ליברמן הודיע לקירשנבאום כי הוא מקבל את פרישתה בצער. "כמי שבמשך קרוב ל-20 שנה היה נתון בעצמו לרדיפה ולהאשמות שווא, אני יודע מה עובר עלייך ועד כמה זה קשה, לך ולמשפחתך", אמר לה ליברמן. "אני מקבל את התפטרותך בלב כבד ומתוך ידיעה ששיקולים זרים של גורמים אינטרסנטיים הם אלו שגרמו לכך. אני מאחל לך שתשובי אלינו במהרה לאחר שיוכח, קבל עם ועדה, ששמך הוכפש לשווא ושלא נמצא רבב במעשייך".

בתחילת החודש, הודיעה קירשנבאום ליו"ר ישראל ביתנו על רצונה להתפטר מתפקידה כראש מטה הבחירות של המפלגה ולפרוש מהמירוץ לכנסת הבאה - זאת על רקע החקירה המתנהלת נגדה. אלא שכעבור זמן קצר, החליטה קירשנבאום לחזור בה לבקשת ליברמן - החלטה ששונתה להכרעה סופית לפרוש היום.