ליברמן הדיח את אהרונוביץ' מהרשימה

יו"ר ישראל ביתנו הודיע לשר לביטחון פנים כי למרות רצונו, הוא לא ישובץ ברשימת המפלגה לבחירות הבאות. לפיכך הודיע אהרונוביץ' על פרישה מהחיים הפוליטיים. ליברמן: "נמשיך לשתף פעולה גם בעתיד"

הודיע על פרישה (פלאש 90 יונתן סינדלר)

בצל חקירת השחיתות במפלגתו - השר לביטחון פנים פורש: השר יצחק אהרונוביץ' הודיע היום (שישי) על פרישתו מהחיים הפוליטיים לאחר שמונה שנים בכנסת ובממשלה. מאחורי הקלעים מדובר בהחלטה כואבת הרבה יותר - יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן הודיע לשר כי לא ישובץ ברשימת המפלגה לכנסת הבאה. בכך, למעשה, הדיח אותו מהרשימה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גורמים ששוחחו עם אהרונוביץ לאחרונה הבינו ממנו שהיה רוצה להיכלל ברשימה לכנסת הבאה. עם זאת, בשיחה בין השניים הודיע ליברמן לשר שהוא לא יהיה כלול ברשימה. ברקע הדברים עומדת פרשת החשד לשחיתות במגזר הציבורי ובמפלגת "ישראל ביתנו", בגינה ביקשה סגנית השר קירשנבאום לפרוש מהחיים הפוליטיים אך לאחר מכן התחרטה. בעוד ליברמן גינה את החקירה, השר אהרונוביץ' תמך בשוטרים.

"לאחר שמונה שנים במערכת הפוליטית, מתוכן כיהנתי כשנה בתפקיד שר התיירות ושש שנים כשר לביטחון פנים, שנים המצטרפות ל-32 שנים בהן שירתתי במערכת הביטחון, סיכמתי אתמול עם יו"ר המפלגה אביגדור ליברמן על פרישתי מהמפלגה ומהחיים הפוליטיים אליהם הצטרפתי מתוך רצון להשפיע ולהיטיב - אני מאמין שכך עשיתי", הודיע השר.

אהרונוביץ' הוסיף כי במהלך תקופת בפוליטיקה הייתה לו הזכות להיות שותף לתהליכים מקצועיים מורכבים, לנהל ולקדם באופן משמעותי את המשרדים שבראשם עמד. "כך גם הייתה לי הזכות לקחת חלק בקבלת החלטות חברתיות, ביטחוניות ומדיניות, והכל מתוך ראיית טובתה של מדינה ישראל לנגד עיני", הוסיף. "על זכות זו אני מודה".

הודה לשר על תפקודו. ליברמן (חדשות 2)

ליברמן: "בטוח שנמשיך לשתף פעולה"

ראש מפלגתו ליברמן הודה לאהרונוביץ' על כהונתנו. "בתפקידיו כשר לביטחון פנים וכשר התיירות תרם אהרונוביץ׳ תרומה גדולה למדינת ישראל, לביטחונה ולחוסנה ואני משוכנע שאהרונוביץ׳ ימשיך ויתרום למדינת ישראל ושאני נמשיך לשתף פעולה גם בעתיד", אמר.

אהרונוביץ' הוא הבכיר השלישי במפלגה אשר פורש מהחיים הפוליטיים בשבועות האחרונים, לאחר השר עוזי לנדאו וח"כ דוד רותם. במקביל הצטרף למפלגה העיתונאי שרון גל.

לפני כשבוע וחצי תקף בחריפות ליברמן את החקירה נגד מפלגתו, אך השר אהרונוביץ' דווקא גיבה את עבודת המשטרה בפרשה. "השר לביטחון הפנים מגבה את עבודת המשטרה, הפרקליטות והיועץ המשפטי לממשלה בחקירת פרשת 242", נכתב בהודעה.

"עם כניסתו לתפקידו, הדגיש וביקש השר אהרונוביץ' שיש לפעול על פי החוק ולהקפיד לא לערבו בחקירות אישי ציבור וכך היה גם הפעם", אמרו בלשכתו. "השר עודכן בדבר החקירה באופן אישי על ידי מפכ"ל המשטרה רק לאחר ביצוע המעצרים והוא מקפיד שלא להיות מעורב כלל בפרטי החקירה עצמה ובממצאיה".

האבטחה סביב השר הוגברה

השבוע פורסם לראשונה בחדשות 2 כי אנשי יחידת האבטחה מגן הרחיבו את האבטחה סביב ביתו של אהרונוביץ', בעקבות איומים שהתקבלו על חייו - בעיקר מצד ארגוני ימין. השר הונחה לנסוע אך ורק ברכב משוריין עד להודעה חדשה.

לפני כחודש, הופיעה תמונה מעובדת של אהרונוביץ' במדי קצין נאצי בפרופיל פיקטיבי שהועלה לרשת הפייסבוק. בפרופיל, שטרם התברר מי עומד מאחוריו, כונה השר "קאפו/יודנראט". שבוע קודם לכן, הוצגו בעמוד בשם "חנן זועבי" תמונות של נבחרי ציבור לבושים במדי קצין נאצי, ומשרד המשפטים הודיע על חקירה בנושא.