לפיד: "הבית היהודי - מפלגה של הומופובים"

מתמודדים רבים בבית היהודי הביעו התנגדות לנישואים חד מיניים, בסרטון שעורר מחאה וסערה. לפיד טען כי הסרטון "חושף את הפרצוף האמיתי של הבית היהודי". גם יו"ר מרצ גלאון הצטרפה לביקורת: "בנט מוביל אוסף נבער וחשוך לכנסת"

ברית הזוגיות לחד מיניים ניצחה את ברית האחים: אם עוד היה ספק בנוגע לקרע בין "יש עתיד" לבית היהודי, הסרטון החדש של מועמדי המפלגה הדתית הוכיח כי המרחק בין לפיד ובנט במערכת הבחירות הזו גדול במיוחד. היום (חמישי) יצא לפיד במתקפה חריפה נגד הבית היהודי, לאחר שמועמדים רבים מטעם המפלגה התבטאו נגד הכרה בנישואים לזוגות להט"בים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האתר "כיפה" הושיב מועמדים רבים במפלגה מול המצלמה, וביקש לדעת את עמדתם בנוגע למספר סוגיות. הסרטון הראשון בסדרה, שעלה לרשת אתמול ועורר סערה, בדק מה חשבו המתמודדים על נישואים חד מיניים. הרוב המוחלט של המתמודדים הגיבו בביטול להצעה להכיר בנישואים אלו, וחלקם הדגישו כי "משפחה אמיתית היא אב, אם וילדים".

לפיד הגיב בזעם לסרטון וגינה את המפלגה של מי שהיה בן בריתו עד לא מזמן. "בנט, תתנצל! אחרי הסרטונים הויראליים, הסרטון הזה הוא הפרצוף האמיתי של הבית היהודי: הומופובים", כתב לפיד בעמוד הפייסבוק שלו תוך עקיצה לעבר הסרטונים האחרים של בנט שזכו לפופולריות רבה ברשת.

לפיד הדגיש כי עמדת מפלגתו בנושא שונה לחלוטין - "אנחנו אומרים חד וחלק: לכל שני אנשים מגיעה הזכות לממש את אהבתם ולהינשא. נלחמנו על הזכות הזו ונמשיך להילחם עליה גם בכנסת הבאה".

כבר לא אחים. בנט ולפיד (יוסי זמיר)

"תתביישו בעצמם ובבורות שלכם"

ח"כ זהבה גלאון (מרצ) התייחסה לסערת הסרטון כבר בבוקר: "תגידו לי, מי אתם בכלל? אין לכם בושה? הייתי מצטטת פה כל אחד ואחד מהמועמדים ההומופובים והלא-מתנצלים של הבית היהודי, ששמו את עצמם היום מול מצלמה והסבירו כל אחד בדרכו המיוחדת והמשפילה למה נישואים גאים הם לא כדרך הטבע, למה הומואים דורשים טיפול ולמה משפחה זה רק גבר ואישה - אבל קצרה היריעה".

לדברי גלאון, המתמודדים "רומסים בלי למצמץ את כבודם הבסיסי של מאות אלפי ישראלים - ועדיף שאם אתם רואים זה יהיה על בטן ריקה. יש לי חדשות בשביל נפתלי בנט והאוסף הנבער והחשוך שהוא מוביל אחריו בגאון לכנסת: זמנכם עבר. פג תוקפכם. לא יעזור לכם - ההיסטוריה נגדכם, העם בישראל נגדכם, ההיגיון הבריא נגדכם. מה שנשאר לכם זה להתבייש בעצמכם ובבורות שעליה אתם מסרבים להתנצל".

"אוסף נבער וחשוך". גלאון (יח"צ)

ח"כ מיקי רוזנטל (העבודה) הביע תמיהה: "מה אם במשפחת הבית היהודי יצוץ לו אח הומו? או אחות לסבית? לשיטתם של ההומופובים בבית היהודי זה לא טבעי, נגד המוסר האלוקי והורס את העולם במקום לבנות אותו. אחים יקרים, שימו לב למי אתם מצביעים".

גם אלדד יניב, המתמודד במפלגת העבודה, גינה את דברי דני דיין, המתמודד במפלגת הבית היהודי שהשתתף בסרטון: "בוקר טוב דיין, חילוני וליברל - גם אתה, משתף פעולה עם השייח החשוך הזה כדי להיבחר? מה זה שווה להכנס לפוליטיקה אם לא באת לשנות? כדי שמשהו חדש יתחיל? השתגעת? חביב אדם שנברא בצלם", כתב יניב.