ח"כ דוד רותם פורש מהחיים הפוליטיים

רותם, שכיהן במשך שתי כנסות רצופות כיו"ר ועדת חוקה בכנסת, לא יתמודד שוב מטעם רשימת "ישראל ביתנו". רותם ננזף בעבר לאחר שטען כי זהבה גלאון היא "אפילו לא בהמה", ועורר גם את זעם המפלגות הדתיות לאחר שקרא לחרדים שאינם מתגייסים "פרזיטים"

דוד רותם, ארכיון (חדשות 2)

לא יתמודד לכנסת ה-20: ח"כ דוד רותם ממפלגת "ישראל ביתנו" החליט היום (שלישי) על פרישה מהחיים הפוליטיים. רותם, שכיהן כיו"ר ועדת חוקה ומשפט בכנסת, לא ירוץ לכנסת הבאה. שמו של רותם לא נקשר בפרשה הנחקרת בימים אלו ביחידת להב 433 במשטרה - הפרשה בגינה ביקשה סגנית השר קירשנבאום לפרוש מהחיים הפוליטיים אך לאחר מכן התחרטה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רותם, נשוי ואב לחמישה תושב אפרת, נכנס לכנסת בינואר 2007 לאחר פטירתו של ח"כ יורי שטרן.  זמן קצר לאחר מכן מונה לסגן יושבת-ראש הכנסת. בשנת 2009 שולב במקום השמיני ברשימת המפלגה לכנסת, ולאחר הבחירות שובץ ליו"ר ועדת החוקה, חוק ומשפט.

כמו כן עמד רותם בראשות ועדה משותפת לעניין תקציב החברה לאיתור ולהשבת נכסים של נספי השואה ובראשות ועדת משנה לצורך בדיקת קבלת תרומות על ידי גופים ישראליים מגופים בחו"ל. בשנת 2013, לאחר הבחירות לכנסת ה-19, שב לעמוד בראשות ועדת החוקה והפך ליו"ר הראשון של הוועדה שמכהן בשתי קדנציות רצופות.

"זכתה" לכיוי מעליב מרותם (יח"צ)

רותם לגלאון: "אפילו לא בהמה"

בין יוזמות החקיקה המרכזיות של רותם: חוק המשילות (העלאת אחוז החסימה), הקלת החמרת הענישה על הפקרה לאחר תאונת דרכים והפחתת קצבת ילדים עבור ילד שהורשע בעבירה על רקע לאומני - כמו גם הקלות בחוקי הגיור.

ב-2011 אמר רותם על ח"כ זהבה גלאון (מרצ) במהלך דיון כי היא "אפילו לא בהמה". רותם סירב להתנצל על דבריו וטען כי הוא "שמח להיות בריון", ובעקבות כך ננזף על ידי ועדת האתיקה. בשנת 2012 עורר רותם סערה נוספת כאשר אמר בריאיון לערוץ הכנסת כי "עדיף ילדים גויים שנלחמים על המדינה, מאשר פרזיטים שלא מוכנים לתרום לה כלום". דבריו עוררו זעם רב בקרב המפלגות הדתיות.

לפני כשבוע הודיע שר התיירות וחבר הכנסת ד"ר עוזי לנדאו בן ה-71, חבר מפלגתו של רותם, על פרישתו מהחיים הפוליטיים ועל כך שלא יתמודד בבחירות לכנסת הבאה. "במשך כ-31 שנות פעילותי הציבורית כיהנתי בתפקידים מרכזיים בכנסת ובממשלה, מתוכן - בשש האחרונות - בישראל ביתנו", אמר לנדאו. "בתקופה זו לקחתי חלק בדיונים, ביוזמות ובהחלטות חשובות ביותר לדרכה של המדינה. אני רואה עצמי ממשיך לפעול ולתרום, אך מבחינתי הגיע הזמן להמשיך הלאה מחוץ למערכת הפרלמנטרית".