עוד חיזוק למשה כחלון: רחל עזריה

עזריה, סגנית ראש העיר ירושלים, מצטרפת למפלגתו של השר לשעבר משה כחלון. עזריה, שעלתה לכותרות כשנאבקה נגד הדרת נשים במרחב הציבורי בירושלים, צפויה להיות משולבת במקום ריאלי ברשימתו של כחלון

כחלון ועזריה, הבוקר (תמיר ברגיג)

עוד חיזוק נשי לרשימת "כולנו": השר לשעבר משה כחלון הכריז היום (שלישי) על מצטרפת נוספת לרשימתו, סגנית ראש העיר ירושלים רחל עזריה. מדובר ב"רכש" הרביעי של כחלון, לאחר מייקל אורן, אלי אלאלוף ויפעת שאשא-ביטון שהוצגה אתמול. עזריה צפויה להשתלב בצמרת המפלגה, שאמורה לכלול מספר שווה של גברים ונשים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"רחל איתנו כאן כי היא הבינה כמו כולנו שלאן שאתה לא הולך ופונה אתה נתקל במונופול ובקבוצות כח. זה מתחיל מהמוצץ ותחליפי החלב ומסתיים בדירה צנועה", אמר כחלון עם הצגתה של עזריה במסיבת עיתונאים בירושלים.

עזריה הסבירה כי החליטה להצטרף למפלגת כולנו כי "משה יודע איך לשנות, הוא עשה המון לטובת אזרחי מדינת ישראל והוא יודע איך לשפר את חיי היומיום של האזרחים. אני הוכחתי שאני יודעת איך לפעול לטובת משפחות ואני רוצה להמשיך ולפעול למענן: להוזיל את הגנים לגילאי 0-3, להוזיל את הצהרונים, להתאים את ימי החופשה של ההורים לאלה של הילדים ולדאוג שכל משפחה תוכל לדאוג לקיום בכבוד לילדים שלה".

ממועצת העיר י-ם לכנסת? עזריה (פלאש 90)

עזריה בת ה-37, נשואה ואם לארבעה, נבחרה למועצת העיר בירושלים בשנת 2008 והחזיקה את תיק הגיל הרך והמנהלים הקהילתיים. בשנת 2013 נבחרה שוב עזריה למועצה כאשר רשימת "ירושלמים" בראשותה זכתה בשני מושבים. לאחר בחירתו של ניר ברקת לראשות העיר בפעם השנייה, מונתה עזריה לסגנית ראש העיר, משנה לתיק החינוך, ומחזיקת תיק מעמד האישה למרות התנגדות המפלגות החרדיות.

עזריה עלתה לכותרות כאשר הובילה את המאבק בהדרת נשים בירושלים ונאבקה על זכותה להציג את תמונתה במודעות על גבי אוטובוסים בעיר - למרות השחתות חוזרות ונשנות מצד קיצונים חרדים. כמו כן הייתה עזריה פעילה במחאת העגלות על יוקר המחייה, והשתתפה במחאה החברתית בבירה. 

כחלון ושאשא ביטון, אתמול (תמיר ברגיג)

גם שאשא ביטון הוצגה: "נחושה להיות חלק מהשינוי"

אתמול הציג כחלון את אשת החינוך, ד"ר יפעת שאשא ביטון, שכיהנה בעבר כסגנית ראש העיר קריית שמונה. שאשא ביטון, נשואה ואם לשלושה, התמודדה בשנת 2008 על ראשות העירייה, ולאחר הבחירות מונתה לסגניתו של ראש העיר ניסים מלכה. בשנת 2010, לאחר מחלוקות רבות בעירייה, היא הודחה מתפקידה ושבה לכהן כחברת מועצה מהשורה.

במקביל לפעילותה בקריית שמונה, עסקה שאשא ביטון בהוראה במכללת אוהלו בקצרין ובמכללה האקדמית בתל חי, וכמו כן כיהנה מנהלת מחלקת החינוך בכפר ורדים - תפקיד ממנו התפטרה בשנת 2012.

"אני רוצה להודות לך משה שהזמנת אותי להצטרף למפלגה, שמבקשת להוביל את הקו החברתי-כלכלי", אמרה אתמול שאשא ביטון לכחלון. "במיוחד הרשימה אותי הגישה המקצועית שלך, בה נבחרי הציבור ישרתו את הציבור לפי תחום התמחותם - אני נחושה להיות חלק מהשינוי הזה".