מפלגות השמאל עונות לנתניהו: "הבעיה לא במשילות, אלא במושל"

אחרי ההשתלחות של נתניהו בלפיד, לבני והרצוג, ראשי מפלגות השמאל משיבים אש. "שוב שמענו את נתניהו עם אותן סיסמאות שחוקות", אמרו בעבודה-תנועה. "אפשר לברך על כך שנשארו רק עוד 70 יום לשלטונו הכושל". גלאון: השמאל לא מנותק, נתניהו מנתק

משיבים אש. לבני והרצוג (חדשות 2)

"הבעיה של ישראל היא לא במשילות אלא במושל" - כך הגיבו הערב (שני) במפלגת העבודה לדברים שאמר ראש הממשלה בנימין נתניהו, שתקף במהלך השקת הקמפיין של הליכוד את ראשי מפלגות השמאל-מרכז.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"שוב שמענו את נתניהו, שהיה חלש מול חמאס וניהל איתו מו"מ, עם אותן סיסמאות שחוקות שהביאו את ישראל לבידוד מדיני גובר, לפערים בלתי נסבלים ועוני מחפיר", נמסר ממפלגתם של ציפי לבני ויצחק (בוז'י) הרצוג. "שינוי השיטה הוא תשובה עלובה לבעיותיהם של אזרחי ישראל".

"הרצוג ולבני יובילו את ישראל לדרך אחרת, ישמרו על הביטחון ויעבדו ביחד למען מתן פתרונות לבעיות החברתיות המעיקות על אזרחי ישראל", הוסיפו בעבודה-תנועה. "לאחר שכולנו צפינו בנאום נתניהו, אזרחי ישראל יכולים לברך על כך שנשארו לנו רק עוד 70 יום תחת שלטונו הכושל".

"הבעיה בראש". גלאון (עמית צינמן)

גלאון: "זאת לא השיטה זה הראש"

גם ראשת מרצ זהבה גלאון תקפה את דברי נתניהו ואת יוזמתו לשינוי שיטת הממשל. "לא הרצפה עקומה, אלא הרקדן גרוע", הצהירה גלאון. "נתניהו נכשל בממשלת אחדות עם העבודה, בממשלה עם יש עתיד, בממשלה עם חרדים ובממשלה עם התנועה. אם חלילה יבחר שוב הוא שוב יכשל. זאת לא השיטה זה הראש".

על דבריו של ראש הממשלה נגד לפיד, לבני והרצוג אמרה גלאון: "השמאל לא מנותק, נתניהו מנתק. מנתק אותנו מהעולם, מנתק אותנו מהערכים, מנתק צעירים מהיכולת להגיע לדירה. ב-17 במרץ ננתק אותו מהכיסא".

יצא למתקפה. נתניהו (חדשות 2)

נתניהו במתקפה ישירה נגד מפלגות השמאל

ראש הממשלה בנימין נתניהו השיק הערב את קמפיין הבחירות של מפלגת הליכוד ופצח במתקפה ישירה נגד השמאל. "יש לנו מזרח תיכון חדש? יש לנו מזרח תיכון חדאע"ש", אמר נתניהו לקול מחיאות הכפיים מצד פעילי המפלגה שהתכנסו בגני התערוכה בתל אביב.

"אנשי השמאל פשוט אינם מבינים שגם אם ניסוג עד הסנטימטר האחרון, יש פה גורמים שרוצים להשמיד אותנו בלי קשר למיקום הגבולות שלנו, והרצון הזה ששולל את זכות קיומנו זהו שורש הסכסוך", טען נתניהו.

"מפליא בעיניי עוד יותר שהם אינם מוכנים לדרוש מהפלסטינים לעקור את שורש הסכסוך, להכיר סוף סוף במדינת היהודים, אבל זוהי הדרישה שלנו, ואנו עומדים עליה בתוקף, בצדק ובדין", אמר נתניהו.