סערה בקבוצת הוואטסאפ של הח"כים וחדשות 2 Online: מי אשם בדיון הדחוף והריק בכנסת?

חברי האופוזיציה ביקשו לכנס דיון דחוף בנוגע לסגירת מפעל "פרי הגליל" וגורל ערוץ 10. ח"כ אקוניס טען כי האופוזיציה נטשה את הדיון שהיא בעצמה דרשה, אך ח"כ אלהרר השיבה לו: "זה בגלל שאין שר במליאה, הממשלה לא מכבדת את הדיון"

הצטרפו לשידור הישיר

גם בפגרה, קבוצת הוואטסאפ של המועמדים לכנסת ושל חדשות 2 Online ממשיכה לסעור: היום (שני) התכנסה ישיבה דחופה בכנסת במספר סוגיות בוערות, בהן גורל ערוץ 10, סגירת מפעל "פרי הגליל" - שמאז שב לעבוד - ובפינוי תושבים מגבעת עמל. נציג הממשלה בדיון ובקבוצה - סגן השר אופיר אקוניס - טען כי האופוזיציה נעדרה מהדיון אותו יזמה לצרכים תקשורתיים בלבד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אקוניס העלה צילום של המליאה הריקה, וכתב: "האופוזיציה יזמה דיון פגרה מיוחד בנושא 'פרי גליל'. וככה נראים הספסלים שלהם לקראת סוף הדין". שמעון ריקלין, המתמודד בבית היהודי, הוסיף בעקיצה: "העיקר שיזמה דיון. לא מספיק?". ח"כ קארין אלהרר מיש עתיד מיהרה לצאת נגד השניים ונגד הממשלה בה ישבה עד לא מזמן: "זה בגלל שאין שר במליאה, הממשלה לא מכבדת את הדיון".

מתוך קבוצת הוואטסאפ

אקוניס השיב לה כי מדובר בתירוצים: "אני כאן משיב בשם הממשלה", אך אלהרר טענה בתוקף: "אין עם מי לדבר בממשלה הזאת, האזרחים לא מעניינים". חברת הכנסת טענה כי הממשלה "עסוקה באינטרסים פוליטיים צרים - לא ברור למה חשבנו שיעניין אותם הנושא".

מתוך קבוצת הוואטסאפ

ריקלין הקשה וטען כי "מה שעניין אתכם זה הכותרת - לכן הספסלים הריקים". אלהרר ענתה לו: "לא ראיתי נציגים שלכם בספסלים ואתם אמורים לתת פתרון לא? או שהפריימריז יותר מעניין...".

מתוך קבוצת הוואטסאפ

ריקלין הפנה שוב אצבע מאשימה לאופוזיציה: "מי שמדבר... ידעתם שכל הדיון הזה נועד לפרסום, הרי ברור שהפתרון לא יבוא מזה". סגן יו"ר הכנסת, ח"כ אחמד טיבי, הצטרף אז לדיון והעיד כי ניהל את מרבית הישיבה ו"לרוב לא היה שר במליאה, בעיקר בדיון על סגירת מפעל פרי הגליל".