הרכש של כחלון: יפעת שאשא-ביטון

השר לשעבר הציגה את האשה הראשונה שהצטרפה לרשימתו: שאשא ביטון, נשואה ואם לשלושה, פעילה בפוליטיקה המקומית לקריית שמונה ואף התמודדה על ראשות העיר. שאשא ביטון, שבעבר כיהנה כמחזיקת תיק החינוך בעיר, הביעה בעבר תמיכה בשאול מופז וב"קדימה"

החיזוק החדש של "כולנו": השר לשעבר משה כחלון הציג היום (שני) חיזוק חדש ונשי למפלגתו - ד"ר יפעת שאשא ביטון, פוליטיקאית מקריית שמונה בעלת רקורד בתחום החינוך. מדובר בחיזוק השלישי למפלגתו של כחלון, שהציג לאחרונה את מייקל אורן ואת אלי אלאלוף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שאשא ביטון, נשואה ואם לשלושה, מכהנת כחברת מועצה בקריית שמונה ובעבר כיהנה כסגנית ראש העיר וכממונה על תחום החינוך בעיר. בשנת 2008 התמודדה על ראשות העירייה, ולאחר הבחירות מונתה לסגניתו של ראש העיר ניסים מלכה. בשנת 2010, לאחר מחלוקות רבות בעירייה, היא הודחה מתפקידה ושבה לכהן כחברת מועצה מהשורה.

חיזוק נשי לרשימה. כחלון (פלאש 90 יוסי זמיר)

במקביל לפעילותה בקריית שמונה, עסקה שאשא ביטון בהוראה במכללת אוהלו בקצרין ובמכללה האקדמית בתל חי, וכמו כן כיהנה מנהלת מחלקת החינוך בכפר ורדים - תפקיד ממנו התפטרה בשנת 2012. בעברה הפוליטי הביעה שאשא ביטון תמיכה דווקא במפלגת קדימה ובעומד בראשה שאול מופז, אך כחלון הצליח לשכנע אותה להצטרף לרשימתו - שאמורה לכלול מספר שווה של גברים ונשים.

"מפלגת 'כולנו' שמה דגש על החינוך כמנוף לשינוי חברתי וכמנוף לצמצום הפערים בחברה כי רק כך נוכל להתחיל את השינוי האמיתי", אמרה שאשא ביטון במסיבת העיתונאים. כמו כן הביעה תקוווה כי כעת קריית שמונה לא תגיע לכותרות רק בשל קבוצת הכדורגל, אלא בשל ההשקעה בחינוך, והדגישה את היכרותה ארוכת השנים עם מערכת החינוך - כמורה, כממונה על החינוך, כמנהלת מחלקת חינוך, כמרצה וכחוקרת.

"אני מתרגשת בשביל עיר שלמה ואזור שלם - אני רוצה להודות לך משה שהזמנת אותי להצטרף למפלגה, שמבקשת להוביל את הקו החברתי-כלכלי", אמרה שאשא ביטון לכחלון. "במיוחד הרשימה אותי הגישה המקצועית שלך, בה נבחרי הציבור ישרתו את הציבור לפי תחום התמחותם - אני נחושה להיות חלק מהשינוי הזה".

(חדשות 2)

בשבוע שעבר דווח כי האלוף במיל' יואב גלנט מתקרב להצטרפות לרשימת "כולנו". בין המצטרפים לרשימה החדשה עליהם יוכרז בקרוב נמצאים גם בכיר במערכת הבריאות ואישה פורצת דרך בתחום החינוך. אחד השמות שעלה היא רחל עזריה, סגנית ראש העיר ירושלים.