אריה דרעי רומז בריאיון ראשון: שוקל לחזור להנהגת ש"ס

כשבוע לאחר חשיפת הקלטת בחדשות 2 וההתפטרות שבאה בעקבותיה, מודה אריה דרעי בריאיון לאילנה דיין בתכנית "עובדה" כי הוא שוקל לשוב לעמדת ההנהגה לקראת הבחירות: "אדם שלא משנה את דעתו הוא חמור"

פרש רק לפני שבוע - וכבר חוזר? בראיון ראשון מאז התפוצצה פרשת הקלטת של הרב עובדיה שנחשפה בחדשות 2, יושב ראש ש"ס המתפטר אריה דרעי מדבר - וכבר מפזר רמזים על חזרתו הקרובה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בריאיון ראשון מאז התפוצצות הפרשה לאילנה דיין בתכנית "עובדה", אומר דרעי: "אני לא יודע עדיין אם אחזור, זאת האמת לאמיתה. אדם שלא משנה את דעתו או אדם שלא מוכן לשמוע דעות אחרות הוא לא בן אדם, הוא חמור".

עוד גילה דרעי בריאיון כי ידע שאלי ישי, שפרש מש"ס והקים מפלגה חדשה שמתחרה בה, הסתובב עם הקלטת המדוברת בה הרב עובדיה מגדף את דרעי - והקרין אותה לרבנים. דרעי טוען כי ישי הבטיח להם שלא יחשוף אותה לעולם.

מאהל מחאה ותחינות שישוב: הכל מתוכנן מראש?

כ-3,000 מתומכי דרעי התכנסו בסוף השבוע שעבר במאהל המחאה שהוקם מחוץ לבית הרב עובדיה ז"ל ושמעו אותו קורא להם דרך הטלפון: "כולנו מחויבים להגביר את העבודה למען מורשת מרן". כבר אז העריכו הפעילים שדרעי יכריז על חזרתו להנהגת ש"ס בשבוע הבא.

תומכי דרעי במאהל המחאה, בשבוע שעבר (חדשות 2)


״אני שומע את הזעקה שלכם עד הצפון", אמר דרעי לפעילים. "לעולם לא אשכח את הדברים האחרונים שמרן אמר לי. הוא החזיק בידיי, בכה ואמר: 'תבטיח שתמשיך את מפעליי'".
הוא קרא לתומכיו: "בחורי ישיבות אתם האהובים עליי, אני מעדיף שתלכו ללמוד עוד דף גמרא מלהיות שם. להיזהר לא להפריע לשכנים בהר נוף. קר בחוץ מבקש שיסגרו את האוהל שאף אחד לא יצטנן". הנואם המרכזי היה הרב דוד יוסף, חבר מועצת חכמי התורה ובנו של הרב עובדיה ז"ל. "זכויות היוצרים על התנועה הקדושה שייכות רק לאבי ולרב אריה דרעי", הכריז.

דרעי משוח עם תומכיו דרך הטלפון (חדשות 2)


מאהל המחאה שהקימו פעילי דרעי, כמו גם מכתבי רבנים שונים שמפצירים בו לחזור, מהווים סוג של סולם שנועד לאפשר ליו"ר המתפטר לרדת מהעץ שעליו טיפס ולשוב להנהיג את ש"ס בטענה כי לא הייתה לו ברירה לאור התחינות והלחץ של ההמונים. למעשה, מדובר במהלך מתוכנן שאנשיו של דרעי מעורבים בו מאחורי הקלעים ומעודכנים לגבי הצעדים השונים שננקטים.