דרעי: מרן ביקש שאמשיך את דרכו

רומז על כוונותיו? יו"ר ש"ס קרא לאלפי תומכיו שהתכנסו במאהל המחאה בי-ם: "כולנו מחויבים להגביר את העבודה למען מורשת מרן". בשיחת טלפון שהושמעה לפעילים סיפר דרעי על הדברים האחרונים שאמר לו הרב יוסף לפני מותו: "הוא החזיק בידיי, בכה ואמר: 'תבטיח שתמשיך את מפעליי'"

הטלטלה בש"ס, שהחלה עם פרסום ההקלטות של הרב יוסף ז"ל ונמשכה עם התפטרות דרעי מראשות התנועה, לא נרגעת: כ-3,000 מתומכי דרעי התכנסו הערב (חמישי) במאהל המחאה שהוקם מחוץ לבית הרב עובדיה ז"ל ושמעו אותו קורא להם דרך הטלפון: "כולנו מחויבים להגביר את העבודה למען מורשת מרן". ההערכה בקרב הפעילים היא שדרעי יכריז על חזרתו להנהגת ש"ס בשבוע הבא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

״אני שומע את הזעקה שלכם עד הצפון", אמר דרעי לפעילים. "לעולם לא אשכח את הדברים האחרונים שמרן אמר לי. הוא החזיק בידיי, בכה ואמר: 'תבטיח שתמשיך את מפעליי'".

הוא קרא לתומכיו: "בחורי ישיבות אתם האהובים עליי, אני מעדיף שתלכו ללמוד עוד דף גמרא מלהיות שם. להיזהר לא להפריע לשכנים בהר נוף. קר בחוץ מבקש שיסגרו את האוהל שאף אחד לא יצטנן".

"תודה לישי - שהעיר אותנו" (פלאש90)

הפעילים קטעו את דבריו של דרעי בשירת "אל תירא ישראל כי גור אריה הלא אתה". המנחה שלח עקיצה ליריב שפרש מש"ס: "תודה לאלי ישי שהעיר אותנו. שהעיר את השטח".

הנואם המרכזי היה הרב דוד יוסף, חבר מועצת חכמי התורה ובנו של הרב עובדיה ז"ל. "זכויות היוצרים על התנועה הקדושה שייכות רק לאבי ולרב אריה דרעי", הכריז.

מאהל המחאה שהקימו פעילי דרעי, כמו גם מכתבי רבנים שונים שמפצירים בו לחזור, מהווים סוג של סולם שנועד לאפשר ליו"ר המתפטר לרדת מהעץ שעליו טיפס ולשוב להנהיג את ש"ס בטענה כי לא הייתה לו ברירה לאור התחינות והלחץ של ההמונים. למעשה, מדובר במהלך מתוכנן שאנשיו של דרעי מעורבים בו מאחורי הקלעים ומועדכנים לגבי הצעדים השונים שננקטים.