לפיד תוקף את נתניהו: "גלידת פיסטוק ומטוס פרטי זאת שחיתות"

יו"ר יש עתיד יורה לכל הכיוונים: תקף את נתניהו: "להעביר ריהוט גן לוילה בקיסריה ולבקש שישלמו לך את המים של הבריכה זאת שחיתות", את השר השיכון אריאל: "מוכר דירות ציבוריות לרבנים", את שר התחבורה כץ: "בונה בהתנחלויות כבישים שלא מובילים לשום מקום"

לפיד במתקפה חסרת תקדים על ראשי המפלגות האחרות: בנאום חריף במיוחד שנשא בפני ראשי המטות של "יש עתיד", תקף שר האוצר לשעבר את ראש הממשלה נתניהו, את נפתלי בנט ומפלגתו - ואפילו את מפלגת העבודה, השותפה לגוש המרכז-שמאל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בכל מקום שאנחנו מסתכלים עליו, כל מה שאנחנו רואים זה שחיתות. שחיתות זה להזמין הביתה גלידה פיסטוק על חשבון הציבור אדוני ראש הממשלה, ולהעביר ריהוט גן לוילה בקיסריה, ולבקש שישלמו לך את המים של הבריכה, ולהיאבק על זה שיקנו לך מטוס", תקף לפיד חזיתית את ראש הממשלה נתניהו, שעד לא מזמן כיהן בממשלתו.

"הייתם צריכים לראות איך ראש הממשלה קפץ כשהוא גילה שאנחנו מתנגדים לזה שיהיה לו מטוס פרטי משלו", הוסיף לפיד. "אדוני ראש הממשלה, במדינה שבה יש את הפערים החברתיים הכי גדולים בעולם המערבי, שבה מעמד הביניים לא גומר את החודש והעניים לא מתחילים אותו, מטוס פרטי זו שחיתות".

מתקפה חריפה על הזוג נתניהו (פלאש 90)

"הליכודניקים הוותיקים לא מבינים למה יו"ר המפלגה שלהם לא יכול לטוס ללונדון, חמש שעות טיסה, אם לא מסדרים לו מיטה במטוס. זה לא הליכוד. זו ירידה מהפסים. זו שחיתות", המשיך שר האוצר לשעבר.

"אריאל עושק את העניים, ומאיפה הכסף לפנטהאוז של ברק?"

מנתניהו, עבר לפיד למתקפה אישית על שותפו לברית האחים לשעבר, השר נפתלי בנט: "מאחורי החיוך של בנט מסתתרת מפלגה סקטוריאלית שדואגת רק לעצמה ולהתנחלויות שלה ולמוסדות שלה ולישיבות שלה. שחיתות זה לחבל לנו בנסיון לעצור את המינויים הפוליטיים בחברות הממשלתיות. זה לא לחתום על מינויים מקצועיים של נבחרת הדירקטורים, כי לתת ג'ובים לחברים של ישראל כץ ושל נפתלי בנט זה פשוט משתלם יותר משמירה על מנהל תקין".

מאיפה הכסף לפנטהאוז? ברק (AP)

לפיד אף קרא להדיח מתפקידו את שר הבינוי אורי אריאל, בעקבות התחקיר ששודר במהדורה המרכזית של שוד הדיור הציבורי: "שחיתות זה כששר השיכון אורי אריאל מהבית היהודי לוקח דירות ציבוריות שמיועדות לאמהות חד הוריות ולמשפחות מצוקה, ומוכר אותן ללא מכרזים לרבנים שהוא מקורב אליהם. נפתלי בנט, אני קורא לך מפה להפגין מנהיגות ועל הסיפור הזה להדיח את אורי אריאל באופן מיידי מהרשימה שלכם לכנסת. מי שעושק את עניי ישראל ומעביר את הכסף למקורבים לא צריך להיות משוריין במפלגה שמדברת על ערכים יהודיים".

"שחיתות זה כששר התחבורה בונה בהתנחלויות כבישים ומסילות רכבת שלא מובילות לשום מקום סתם כי יש לו פריימריז", תקף לפיד את השר ישראל כץ מהליכוד. יו"ר יש עתיד לא ריחם גם על בנימין (פואד) בן אליעזר: "כששר ביטחון לשעבר לא יודע להסביר מאיפה יש לו כסף לפנטהאוז בתשעה מיליון שקל ואף אחד - אף אחד מכל לוחמי הצדק של מפלגת העבודה - לא אומר על זה מילה".

בלשכת השר אריאל מיהרו להגיב לדברי לפיד: "לפיד, שגרם נזק לכלכלת ישראל ופעל נגד הדיור הציבורי הוא האחרון שיכול להטיף מוסר למישהו. הטוקבקיסט לפיד התנגד ועיכב את הפעלת חוק המכר לזכאי הדיור הציבורי, גיבה את פקידי האוצר שהתנגדו לפניית השר אריאל להגמשת הקריטריונים לזכאים, התנגד להעלאת שכר דירה ריאלי לזכאים, התנגד לפרוייקט שיקום שכונות ועיכב את תוכנית מחיר מטרה בגלל אגו פוליטי. לפיד שיודע שאף דירה מהדירות שהוזכרו בכתבה לא נמכרה כלל, נוהג כאחרון הפופוליסטים תוך הסתמכות על כתבה מגמתית ומלאת סילופים שנועדה לפגוע פוליטית בבית היהודי ובשר אריאל בפרט".