יעלון: "לא אפר חוק בשביל מקום ברשימה"

שר הביטחון יעלון מצא את עצמו מחוץ ל"דילים" של קבוצות מתפקדי ליכוד מיהודה ושומרון שלא אהבו את מדיניות הריסת הבתים והגבלת מבצע ב"צוק איתן". "יש קיצונים שמצפים שאאפשר לזרוק אבנים על חיילים", אמר

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון התייחס היום (רביעי) ל"דילים" של קבוצות מתפקדים ביהודה ושומרון, ואמר כי "יש קיצונים שמצפים שאפר חוק ואאפשר זריקת אבנים על חיילים. לא אפר חוק גם אם זה יעלה במקום ברשימה". את הדברים אמר יעלון בבנייני האומה בירושלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במסגרת אותם "דילים", מצא עצמו יעלון בחוץ בטענה שבמהלך כהונתו הרסו כוחות הביטחון בתים ופעולות צה"ל הוגבלו במהלך מבצע "צוק איתן".

בתוך כך, הבוקר, כמו בכל בחירות מקדימות בליכוד, גם הפעם הופצה בין חברי המפלגה רשימה ובה שמות "מומלצים". גם הפעם מדובר בחבר הכנסת חיים כץ, גדול פוקדי הליכוד - שעומד מאחורי הדיל שנועד לקדם חברים מסוימים מאוד במפלגה.

ביממה האחרונה הופצה רשימה מטעמו של כץ לעובדי התעשייה האווירית שגם חברים בליכוד, עם המלצה להצביע לשרים ישראל כץ וגלעד ארדן - שני שרים המתחרים על המקום השני ברשימה, ושעקב התמיכה בשניהם, אף אחד מהם לא ייפגע כתוצאה מהדיל.

ברשימה של ח"כ כץ מופיע גם שמה של חברת הכנסת מירי רגב, אותה הוא מנסה לקדם בכל הכוח בקרב על תפקיד האישה הראשונה והחזקה במפלגה, וגם שמו של יושב ראש הכנסת יולי אדלשטיין מככב בה.

יתר השמות המופיעים ברשימה הם של מועמדים שנראים כחסרי סיכוי, אך הם סומנו על מנת למנוע הצבעה של חברים רבים לח"כים אחרים שמתחרים על המקומות הריאליים ברשימה.