בנו של הרב עובדיה יוסף: "ישי בוגד במורשתו של אבא"

מאות פעילי ש"ס הקימו הערב מול ביתו של הרב עובדיה יוסף המנוח מאהל תמיכה באריה דרעי, זמן קצר לאחר התפטרותו מהכנסת. "ישי משפיל את זכרו של אבא", אמר הרב דוד יוסף לקול קריאות בוז של הנוכחים. מוקדם יותר הכחיש ישי כי עמד מאחורי פרסום ההקלטה שזעזעה את ש"ס

"ישי בוגד במורשתו של אבא" (חדשות 2)

14 שנים לאחר הקמת "שאגת אריה" מחוץ לשערי כלא מעשיהו, התאספו הערב (שלישי) מאות מתומכי אריה דרעי והקימו מאהל תמיכה מחוץ לביתו של הרב עובדיה יוסף המנוח ברחוב הקבלן בירושלים. הפעילים שהגיעו למקום, מרביתם תלמידי ישיבה, קראו שלא לאפשר לדרעי להתפטר מראשות ש"ס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך הכינוס נשא דברים גם בנו של הרב עובדיה יוסף, הרב דוד יוסף - שמונה על ידי דרעי לחבר במועצת חכמי התורה. בדבריו תקף יוסף במילים חריפות את ישי. "אלי ישי בוגד במורשת אבא ומשפיל את זכרו", אמר יוסף.

מאהל התמיכה בשכונת הר נוף (חדשות 2)

הרב יוסף אף התייחס לכרזות התעמולה של ישי ואמר כי "מי שמשתמש בציטוט של אבא 'בכל ביתי נאמן הוא', ראוי להיקרא מעתה 'בכל ביתי מקליט הוא'". בתגובה לדבריו קראו הנוכחים קריאות בוז וצעקו "הוא בוגד במרן".

ישי: לא הדלפתי את הקלטת

מוקדם יותר הגיב ישי לראשונה להאשמות נגדו לפיהן הוא האחראי לפרסום ההקלטות של הרב עובדיה יוסף ז"ל במהדורה המרכזית והכחיש את הטענה: "לא הדלפתי את הקלטת, זו לא דרכי", אמר.

"אני אומר את המעט שבמעט כדי שהציבור יידע את האמת", הוסיף ישי. "עברתי תקופה קשה: אלימות מילולית ופיזית מצד פעילי ש"ס, כלפיי, כלפי אשתי וילדיי. מרן תמיד חיזק אותי ואמר לי 'אני איתך. אני מגן עליך'".

דרעי חותם על מכתב ההתפטרות (חדשות 2)

בשעות הערב הגיע דרעי ללשכתו של יו"ר הכנסת אדלשטיין והגיש את התפטרותו מהכנסת. "הגשתי מכתב ליו"ר הכנסת, אין לי מה להוסיף יותר", אמר דרעי לכתבים לאחר ההתפטרות. "אני מבקש, הניחו לי. גם כך קשה לי, תודה רבה, אבל מספיק". מיד לאחר מכן הודיעו יתר חברי הכנסת של ש"ס כי החליטו גם הם להתפטר מהכנסת.