רשמית: ינון מגל הצטרף לבית היהודי

עוד עיתונאי חוצה את הקווים: עורך אתר וואלה ינון מגל ישוריין ברשימת הבית היהודי - ויזכה לפטור מהפריימריז. מגל היה בעבר כתב צבאי בגלי צה"ל וערוץ 10, והגיש את מהדורת מבט בערוץ הראשון

הבית של העיתונאים: עורך אתר וואלה! ינון מגל הצטרף הבוקר (ראשון) רשמית למפלגת הבית היהודי לקראת הבחירות לכנסת. מגל, שהצהיר בסרטון כי הוא "לא מתבייש לאהוב את ארץ ישראל, עם ישראל ותורת ישראל. הבית היהודי הוא ביתי", ישוריין במקום ריאלי ויחבור לעיתונאי נוסף ברשימה - אורי אורבך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ביום שישי קיבלתי את ההחלטה הסופית, אז החלטתי להיכנס למים הפוליטיים", אמר הבוקר מגל בראיון לגלי צה"ל. "הציעו לי הצעה אטרקטיבית לכהן כחבר כנסת. לא כל יום מציעים לשריין אותך למקום ריאלי. יש בזה משהו מאוד מרגש ונותן תקווה לעשות דברים", הוסיף העיתונאי והח"כ לעתיד.

כשנשאל האם בנט הבטיח לו תפקיד של שר בממשלה הבאה אמר מגל: "לא סגרתי על תפקיד של שר, אני מאמין בעבודה קשה. כמו שהתחלתי מלמטה בקול ישראל כך אתחיל כחבר כנסת, זה תפקיד מספיק מכובד ומספיק מאתגר".

"יש לי אג'נדה מסוימת. אני מאמין בעם ישראל, בארץ ישראל ובתורת ישראל למרות שאני לא מסתובב עם כיפה ולא שומר שבת", סיפר.

צפו בסרטון הרשמי בו מברך בנט את מגל על הצטרפותו:

בסרטון מציג העיתונאי חנוך דאום לכאורה את נפתלי בנט, אך למעשה הוא מתכוון לרכש החדש, אותו הוא מגדיר "מלח הארץ", תוך הדגשת עברו הצבאי והעובדה שהוא "לא מתנצל". "אני ישראלי, ואני לא מתבייש שאני אוהב את הארץ הזו ומתרגש מההמנון. זה לא משנה אם אני חילוני, דתי או מסורתי - אני לא מתבייש". בנט לחץ בסרטון את ידו של מגל ואמר לו "ברוך הבא הביתה".

יו"ר הבית היהודי, השר נפתלי בנט, בירך את מגל ואמר: "הבית היהודי הוא המקום הטבעי לכל מי שהזהות היהודית של המדינה בוערת בעצמותיו. ינון ספג אש מהתקשורת על עמדותיו ועמד עליהן גם כשהיה נוח לחשוב אחרת. הוא מצטרף ככוח חיזוק לכל מי שמתנגד להקמת מדינת טרור פלסטינית. ינון יעניק את העוצמה לבית היהודי, ומייצג מצביעים רבים חדשים שמצטרפים אלינו ומקבלים את ערכי הציונות הדתית - ולא מתנצלים על כך".

מסיירת מטכ"ל - ל"מבט" ולוואלה!

על המגעים של מגל פורסם לראשונה בערוץ 10. מהמפלגה נמסר כי מגל יכהן בתפקיד בכיר במטה ההסברה של הבית היהודי עד לבחירות. מגל שירת כקצין בסיירת מטכ"ל ולאחר השחרור עבר לעולם העיתונות.

הוא שימש ככתב צבאי בגלי צה"ל ובהמשך בערוץ 10, ולקראת פרישתו של חיים יבין ב-2008 נבחר על ידי רשות השידור להגיש ביחד עם מירב מילר את מהדורת מבט של ערוץ 1, תפקיד שבו החזיק ארבע שנים. את רוממה הוא עזב בטונים צורמים ולאחר מכן מונה להיות העורך הראשי של אתר האינטרנט וואלה!.

אם אכן מגל יזכה להיכנס לכנסת הוא יצטרף ללא מעט עיתונאים ואנשי תקשורת שעשו זאת בעבר. מלבד חברו לסיעה אורי אורבך, צפויים להמתין למגל בכנסת העיתונאים לשעבר יו"ר יש עתיד יאיר לפיד, יו"ר העבודה לשעבר שלי יחימוביץ' ועוד ח"כים רבים שהיו עיתונאים בעברם כמו מיקי רוזנטל, מרב מיכאלי, ניצן הורוביץ ועפר שלח.