"אלי ישי? הלך לבית הכיסא"

למרות הסקרים הלא מחמיאים לשני הצדדים, לא נראה שהפיוס בש"ס בדרך. נשיא מועצת חכמי התורה של ש"ס, מי שהחליף את הרב עובדיה יוסף, אומר כי אלי ישי היה נאמן אצל הרב המנוח – "עד שהלך לבית הכיסא", הכינוי של הרב למפלגה החדשה של ישי

אלי ישי מציג את מפלגתו, בתחילת החודש (חדשות 2)

פיוס בש"ס? הקולות שעולים מהנהגת המפלגה לא מעידים על פיוס אפשרי. נשיא מועצת חכמי התורה של ש"ס תוקף במלים קשות את ישי, ובדברים שמצטט האתר "בחדרי חרדים" הוא צוטט כאומר שהקמת המפלגה החדשה שלו היא "הליכה לבית הכיסא".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הרב שלום כהן, שהחליף את מקומו של הרב עובדיה יוסף המנוח כנשיא מועצת חכמי התורה, אמר הערב בפני אלפי תומכי ש"ס בבני ברק: "ראיתי את המודעות של ישי, "בכל ביתי נאמן הוא". פעם הוא היה נאמן, אבל מאז שעזב את ש"ס והלך לבית הכיסא (לבית השימוש) הוא כבר לא נאמן".

הרב שלום כהן, ארכיון (ערוץ 7)
הרב כהן התייחס למודעות החדשות שהפיץ ישי בשם מפלגתו החדשה, "העם איתנו", בה הוא מצטט את המרן המנוח שאמר עליו "בכל ביתי נאמן הוא". מה שישי לא מציין במודעות, כמובן, הוא שהדברים נאמרו כשהרב החליט להעביר את ישי מתפקידו כיו"ר ש"ס ולהחזיר את התפקיד לדרעי, והוא הוסיף כי התפקיד ניתן לישי רק כפיקדון.

הדברים הללו מגיעים אחרי שדווקא דרעי נשמע מפויס במהלך השבוע. ביום רביעי האחרון אמר דרעי בכנס סגור לפעיליו כי עשה הכל למען השלום בש"ס, וכי הדלת עדיין פתוחה בפני ישי.
"אני לא סוגר שום דלת", הבהיר דרעי בכנס. "אנחנו התבגרנו כבר. אם אפשר צריך להוריד את הראש ולעשות שלום, מאשר להרים את הראש ולעשות מחלוקת. אבל עד גבול מסוים. יש לי תחושה והרגשה, לא סתם הרגשה מיסטית, שאנחנו נהיה ההפתעה הגדולה של הבחירות הללו".