ינון מגל במגעים עם הבית היהודי

עוד עיתונאי חוצה את הקווים? עורך אתר וואלה ינון מגל במגעים מתקדמים להצטרף לרשימת הבית היהודי, ככל הנראה עם שריון שיאפשר לו פטור מהפריימריז שיערכו בחודש הבא. מגל היה בעבר כתב צבאי בגלי צה"ל וערוץ 10, והגיש את מהדורת מבט בערוץ הראשון

בדרך לכנסת? ינון מגל, ארכיון (פלאש 90)

הבית של העיתונאים: עורך אתר וואלה! ינון מגל נמצא במגעים מתקדמים לשריון ברשימת הבית היהודי לכנסת. ההיסטוריה מנבאת טובות לעיתונאים לשעבר ברשימה: אורי אורבך הצטרף לבית היהודי לפני הבחירות ב-2009, ומאז הפך להיות אחד מבכירי המפלגה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על המגעים של מגל פורסם לראשונה בערוץ 10. מגל שירת כקצין בסיירת מטכ"ל ולאחר השחרור עבר לעולם העיתונות. הוא שימש ככתב צבאי בגלי צה"ל ובהמשך בערוץ 10, ולקראת פרישתו של חיים יבין ב-2008 נבחר על ידי רשות השידור להגיש ביחד עם מירב מילר את מהדורת מבט של ערוץ 1, תפקיד שבו החזיק ארבע שנים.

את רוממה הוא עזב בטונים צורמים ולאחר מכן מונה להיות העורך הראשי של אתר האינטרנט וואלה!. מגל ככל הנראה לא יצטרך להתמודד בבחירות המקדימות מבין מתפקדי הבית היהודי, מאחר והוא במגעים מתקדמים לשריון במקום ריאלי לכנסת הבאה. הסקרים חוזים עלייה בכוחה של הבית היהודי לקראת הבחירות הבאות, מה שהביא לעלייה גדולה במספר המתמודדים בפריימריז שייערכו ב-5.1.

אם אכן ישוריין מגל ברשימה ויזכה להיכנס לכנסת הוא יצטרף ללא מעט עיתונאים ואנשי תקשורת שעשו זאת בעבר. מלבד חברו לסיעה אורי אורבך, צפויים להמתין למגל בכנסת העיתונאים לשעבר יו"ר יש עתיד יאיר לפיד, יו"ר העבודה לשעבר שלי יחימוביץ' ועוד ח"כים רבים שהיו עיתונאים בעברם כמו מיקי רוזנטל, מרב מיכאלי, ניצן הורוביץ ועופר שלח.