יאיר לפיד בריאיון סלפי ראשון: "יש עתיד רצה לבד בבחירות האלה"

יו"ר יש עתיד מכחיש ב"ריאיון סלפי" מיוחד לעמית סגל בחדשות 2 Online את האפשרות שירוץ עם כחלון. "מפלגה זו לא רק פלטפורמה של מנדטים", אמר. נתניהו, לדבריו, ב"פאניקה והיסטריה". צפו

"התקבלה שאלה חדשה": יו"ר מפלגת יש עתיד ח"כ יאיר לפיד הוא הראשון שהסכים לקחת חלק ב"ריאיון הסלפי" של חדשות 2 Online. ריאיון שבו המראיין, והמרואיין, מצלמים כל אחד את עצמו, שולחים את הסרטון בווטסאפ, וכך מתנהלת התקשורת. בריאיון הזה מבהיר לפיד כי הוא ומשה כחלון לא יילכו ברשימה משותפת בבחירות הקרובות. "יש עתיד רצה לבד בבחירות האלה כי מפלגה זו לא רק פלטפורמה של מנדטים, אלא קבוצה שמאמינה במשהו ורוצה לעבוד", אמר לפיד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במקביל, לפיד לא פסל שיתופי פעולה פוליטיים מסויימים. "המהות הפוליטית היא שיתוף פעולה, ואנחנו באנו לעבוד, לא לעבודה", אמר. "בשביל זה נשתף פעולה עם מי שצריך, וצריך להחליף את השלטון. בישראל צריך לייצר ממשלה שחיה ויוצרת בשביל האזרחים משש בבוקר עד חצות. אם מישהו ירצה לשתף איתי פעולה כדי לשנות את המדינה הוא מוזמן". 

לפיד נדרש גם לפרשה החמה של היום - החשדות נגד בכירים בישראל ביתנו. "רק היום נודע לנו על החקירה", אמר. "אני מקווה שכולם יצאו זכאים ושיתברר ששום דבר לא נכון. בו בזמן אני גאה שאנו חיים במדינה בה איש לא חסין מחקירה ואנשים יודעים שכל שחיתות תתקל בחקירה ללא משוא פנים. צריך לחכות ולראות. אני לא אוהב את הדבר הישראלי הזה שישר מרשיעים אדם. בואו נראה מה יצא מזה".

"פאניקה והיסטריה"

אנשי ראש הממשלה כינו אתמול את לפיד "שר האוצר הכושל ביותר בתולדות המדינה" והצהירו כי הוא יהיה שר בממשלה הבאה של הליכוד. לפיד יש פרשנות לדברים. "נדמה לי שהאמירות האלה הן בדיוק הוכחה לפאניקה ולהיסטריה של נתניהו", אמר. "הרי אותו נתניהו אומר שמצב הכלכלה השתפר מאוד בשנתיים האחרונות שבהן הייתי שר האוצר, אז איך הוא מיישב לעצמו את הסתירה הלוגית המסובכת הזו?

"עובדתית, אני נכנסתי לתפקיד עם 40 מיליארד שקל בור תקציבי, גירעון של 4.3%, כלכלה בקריסה, וכשיצאתי מהתפקיד אחרי שנה ושמונה חודשים הגירעון ירד ל-2.6% והבור נעלם. בזמן הזה עשינו תכנית לאומית לניצולי השואה, שוויון בנטל, שינינו את שיטת הממשל והקמנו תכנית לאומית להקטנת הכיתות.

לפיד ונתניהו אחרי בחירות 2013 (רויטרס)

"כל הדברים הללו קרו אחרי שתיקנו את הנזקים שהם בליכוד עשו. לגבי הממשלה, אני מסכים עם ראש הממשלה, כי נדמה לי שהציבור מבין שאדם שנכשל פעם אחרי פעם כראש ממשלה אכן לא צריך להרכיב את הממשלה".

לסיום, לפיד גם ציין את התרשמותו מהפלטפורמה החדשה של ריאיון הסלפי. "די מדליק הסיפור הזה של להתראיין בווטסאפ", אמר. המראיין הולך איתך לכל מקום. גם ברחבי הבית".