בית"ר ירושלים לא תדליק נר עם ליברמן

שר החוץ היה אמור להדליק הערב נר עם שחקני בית"ר ירושלים באצטדיון טדי, אך מנהלת הליגה הודיעה כי מדובר במעורבות פוליטית פסולה. "עריכת הטקס אסורה וכי ככל וייערך הטקס צפויה בית"ר ירושלים לעמוד בפני סנקציות משמעותיות ואחרות", נכתב בהחלטה

לא יעלה לכר הדשא. ליברמן (חדשות 2)

תעמולת בחירות - לא על כר הדשא: מנהלת הליגה בכדורגל אסרה על בית"ר ירושלים לקיים טקס הדלקת נרות עם שר החוץ אביגדור ליברמן וראש העיר ניר ברקת. הקבוצה תכננה לארח את השניים בהדלקת הנרות באצטדיון "טדי" לפני המשחק שייערך הערב (שני) מול הפועל באר שבע, אך המנהלת איימה בסנקציות מיידיות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מטרת ההוראות היא להגן על מגרש הכדורגל בזירה ספורטיבית נקייה ממניעים פוליטיים, לשמור על הסדר הציבורי ולמנוע התערבות גורמים פוליטיים במשחק הכדורגל - על אחת כמה וכמה ערב בחירות", נכתב בהחלטת המנהלת שנשלחה לשר ליברמן ולראש העיר ברקת.

"נודע לנו כי בכוונתם להשתתף בטקס במהלך המשחק - דעו כי תקנוני ההתאחדות לכדורגל אוסרים בצורה חד משמעית על כל מעורבות בנושאים פוליטיים וציבוריים - ובין היתר על עריכת טקסים בהשתתפות אישים פוליטיים", הדגישו במנהלת.

קהל אוהדי בית"ר, ארכיון (רויטרס)

על פי התקנון, עצם העלייה של ליברמן וברקת על כר הדשא מהווה עבירה על ההוראות, ש"עומדות בקנה אחד עם תקנוני גופי הכדורגל הבינלאומיים".

המנהלת הודיעה באופן חד משמעי למועדון בית"ר כי "עריכת הטקס אסורה וכי ככל וייערך הטקס צפויה בית"ר ירושלים לעמוד בפני סנקציות משמעותיות ואחרות - אבקשכם לגלות את האחריות הציבורית הדרושה ולהימנע מהשתתפות בטקס".