מסמך פנימי בש"ס מזהיר מכוחו של אלי ישי: "יש לו פוטנציאל, העממיים הולכים אחריו כמו עדר"

שבוע לאחר הפילוג הדרמטי במפלגה הספרדית-חרדית, מגלה מסמך פנימי שנחשף איך מתכוונים להתמודד בש"ס עם האיום של אלי ישי רץ מולם במפלגה מתחרה. "המצב לא פשוט בכלל. הפשוטים והעממיים הולכים עם ישי, וזו קבוצה גדולה יותר מהאינטליגנטים שנשארו עם דרעי"

ישי ודרעי. אחד עממי, השני אליטיסטי? (קובי הר צבי, אתר 'בחדרי חרדים')

"לאלי ישי פוטנציאל כוח, העממיים והפשוטים הולכים איתו. הציבור הספרדי אוהב ללכת אחרי מנהיג אחד כמו עדר": אלה המסרים שעולים ממסמך פנימי של ש"ס שנכתב בימים האחרונים, מאז הודיע ישי על פרישתו מהמפלגה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במסמך מנסים בכירי המפלגה ויועציה לגבש קו הסברה חדש בעידן שבו ישי מתחרה ראש בראש מול מפלגתו הקודמת, ובדרך מאפיינים בקווים מאוד ברורים את האוכלוסייה שמצביעה למפלגה - וגם מביעים חשש גדול מכוחו האפשרי של ישי בקלפיות.

כותבי המסמך הסיקו כי "השכלתנים והאינטליגנטים נמצאים בצד של דרעי" וכי הם "יודעים לזהות איכות. הפשוטים והעממיים הולכים לישי כי הם מזדהים עם הנרדפות והפשטות - וזו קבוצה גדולה יותר". לדבריהם, המצב ביום שאחרי פילוג ש"ס "לא פשוט בכלל. ישי מחזיק בפוטנציאל גדול ממה שחושבים".

"העממיים הולכים אחרי מנהיג אחד, כמו עדר"

בהמשך התייחסו כותבי המסמך לשלוש נקודות אפשריות שעשויות לפגוע במפלגה בימים שלאחר הפיצול: במסמך התייחסו לרב מאזוז, פטרונו הרוחני של ישי, שלדעתם "מסמל ספרדיות גאה ועממיות ומזכיר את הרב עובדיה". לטענתם, עובדות אלה מעניקות לגיטימציה למפלגה המתחרה.

"יש לו כוח". ישי מודיע על הפילוג, בשבוע (חדשות 2)


עוד נכתב כי "הצליחו להדביק לש"ס של דרעי תדמית כוחנית, מניפולטיבית, אשכנזית ושמאלנית" - זאת לעומת התדמית העממית-ספרדית הכה מזוהה עם ש"ס, שעכשיו משויכת לישי.
כותבי המסמך הצביעו בנוסף כי המחלוקת שנוצרה במפלגה היא בעייתית כיוון ש"הציבור הספרדי סולד מהמחלוקת ואוהב להיות עדר שמונהג על ידי מנהיג אחד".

מש"ס מסרו בתגובה: "לאחר בדיקה מעמיקה, אף גורם במטה ההברה של ש"ס אינו מכיר מסמך כזה ומעולם סוג מסרים אלו לא נאמרו על ידינו אפילו לא כבדיחה. צר לנו כי ישנם גורמים המנסים בכל דרך לפגוע בתנועת ש"ס על ידי הפצת סיפורים עלובים ושקריים".