לבני: "העולם לא מאמין לנתניהו ולבנט"

יו"ר התנועה משיבה לביקורת החריפה שהוטחה בה, בעקבות הפרסום כי ביקשה מקרי להתנגד להצעה הפלסטינית באו"ם. "אלו שלא יכולים להתמודד מול העולם הם אלה שהזדעקו", אמרה. "הם כל פעם יצעקו ויאשימו את העולם במקום לרתום אותו"

יו"ר התנועה עונה לביקורת מצד ראש הממשלה נתניהו והשר בנט, שהאשימו אותה ב"חתרנות מדינית", בעקבות הפרסומים שלפיהם ביקשה מקרי להטיל וטו על הצעת הפלסטינים במועצת הביטחון. "הם כל פעם יצעקו ויאשימו את העולם במקום לרתום אותו", אמרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לבני, שהגיעה להזניק אירוע שבירת שיא גינס בסיבוב סביבונים, שנערך במתחם שרונה שבתל אביב, טענה כי רק לפני חודשים ספורים ביקשו ממנה השניים לפעול כמגשרת מדינית בשם ישראל. "רק לפני חודש חודשיים בנט ונתניהו ביקשו ממני לדבר אל העולם במקומות שבהם הם כשלו", אמרה יו"ר התנועה. "את ההישג הצלחתי להביא - למנוע או לפחות לדחות את הלחץ על מדינת ישראל".

לדברי לבני, ראש הממשלה ושר הכלכלה, שמתחו ביקורת חריפה על שיחותיה עם מזכיר המדינה האמריקני קרי, אינם מסוגלים למנוע מהלכים מדיניים נגד ישראל. "אלו שלא יכולים להתמודד מול העולם הם אלה שהזדעקו, אל מול אלה שיודעים להביא את ההישגים הללו, כמובן שאני כזאת", הבהירה חברת הכנסת. "הם כל פעם יצעקו ויאשימו את העולם במקום לרתום אותו. זו נקודת החולשה של נתניהו ובנט ולכן הם נזעקים. קוראים לזה פאניקה. העולם לא מאמין להם".

קרי: לבני ופרס הזהירו שזה יחזק את נתניהו

הסערה סביב התנהלותה של לבני החלה בעקבות פרסומים בסוף השבוע, שלפיהם הממשל האמריקני החליט להטיל וטו על ההצעה הפלסטינית במועצת הביטחון של האו"ם עד לאחר הבחירות בישראל, בעקבות שיחות שניהל מזכיר המדינה קרי בעניין עם לבני ופרס.

בדיווח שפורסם באתר "פורין פוליסי", מצוטט דיפולמט שאומר כי מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי הסביר שציפי לבני ושמעון פרס הביעו בפניו את חששם כי המהלך הפלסטיני במועצת הביטחון, שיוביל ללחץ מדיני על ישראל ערב הבחירות, יחזק בין היתר גם את יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט, שידוע בהתנגדותו העזה לרעיון שתי המדינות.

"לבני ופרס אמרו לי שמהלך כזה שיזכה לתמיכה בינלאומית יחזק את בנימין נתניהו ואת הקיצונים בישראל", אמר קרי לדיפלומטים.