חיים ילין על ההצטרפות לפוליטיקה: "פי וליבי יהיו תמיד שווים"

למרות הביקורת והלחצים מסביב, חיים ילין מתעקש להגן על כניסתו לפוליטיקה במסגרת מפלגת "יש עתיד". לאלו שאומרים לו כי מקומו במפלגת העבודה הוא עונה כי מפלגה זו רק הפלטפורמה, וכי ערכיו לא ישתנו ולא משנה באיזו מפלגה ירוץ בבחירות

יש עתיד באשכול: כשחיים ילין, ראש המועצה האזורית אשכול ואחד מסמלי מבצע "צוק איתן" החליט להצטרף לפוליטיקה, לא הפתיעה ההחלטה את חבריו. מה שהפתיע אותם הייתה הבחירה במפלגת "יש עתיד" ולא בבית הטבעי שעליו גדל- במפלגת העבודה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בבחירות הקודמות הצבעתי למפלגת העבודה", מתוודה ילין. חשבתי שיש עתיד זו מפלגה שאני לא יכול להתחבר אליה". במכתב שכתב לחברי קיבוץ בארי הוא מנסה מסביר את החלטתו השנויה במחלוקת. "הערכים שלי לא השתנו" הוא כותב. "אני מגיע ליש עתיד עם אותם ערכים עליהם גדלתי והתחנכתי בקיבוץ. הכי שוב שהם יבינו שמפלגה זה רק הפלטפורמה, שאותי אף אחד לא ישנה".

ילין מספר כי ההחלטה להצטרף ליאיר לפיד לא נעשתה בקלות ראש ולוותה בהרבה קשיים. "התלבטתי הרבה, אבל בסוף הבנתי שמפלגה זה אמצעי ולא מטרה. הכנסת היא האמצעי והמטרה היא לעשות טוב לעם ישראל. אם הייתי יכול הייתי מחבר את כל מפלגות המרכז שמאל יחד. המקום ברשימה לא משנה, גם אם אהיה מקום אחרון ויטילו עלי לנקות את השירותים, עדיין ישמעו אותי, אני צריך להיות בירושלים כדי שישמעו אותי".

"לא הובטח לי תפקיד של שר, אך מקווה להיכנס לכנסת"

ילין אומר שלמרות שלא הובטח לו תפקיד של שר, הוא יודע להגיד כי יהיה בעשירייה הראשונה ומצפה להיכנס לתפקיד של חבר כנסת. הרומן שלו עם לפיד התחיל בזמן מבצע צוק איתן כשהגיע לפיד כשר אוצר אך נשאר עם ילין כחבר, גם אחרי שהמבצע הסתיים. אז ילין עוד לא היה סגור על הפוליטיקה אבל הפוליטיקאים זיהו את הפוטנציאל בראש המועצה הרהוט שהפך לקול והפנים של תושבי עזה. יצחק הרצוג רצה אותו במפלגת העבודה, אבל סרב לשריין לו מקום ברשימה.

"בוז'י אמר לי תתמודד ברשימה ואמרתי לו שאני לא מתמודד וזהו. שהוא לא מבין מה עבר עלינו כי הוא לא עבר את זה. אני הולך עם תיק בו הכאב של כל תושב ותושב, ולא בוז'י או יאיר ולא ביבי יכולים להבין את זה.

ילין ולפיד. ארכיון (חדשות 2)
בצוק איתן הרגשתי שאנחנו לבד, שהפקירו אותנו לחלוטין. ואז בא לך לעלות לירושלים ולהגיד להם - תקשיבו טוב, אנחנו פה 14 שנה, ציונים אוהבים את המדינה ואתם מזלזלים בנו. אני רוצה להאמין שהתמימות שיש בי והאנרגיה שיש בי תשנה דברים שם. אני רוצה לנסות ולמנוע את המערכה הבאה.

פי וליבי יהיו תמיד שווים ואם אני צריך להיכוות ולהישרף ולחטוף עלבונות והשמצות, אבל אני יודע שבסופו של דבר המטרה שלי היא להביא שקט לעזור ולהילחם למעם התושבים שלי, אז זה מחיר שאני מוכן לשלם".