הריצה לבית היהודי: רבנים, פליט ריאליטי וערביה-ישראלית

עם או בלי "תקומה", הבית היהודי היא המפלגה עם מספר המתמודדים הגבוה ביותר בפריימריז: 44, נכון לבינתיים. הסקרים המחמיאים גורמים לסחרור שלם במגזר הדתי-לאומי, אבל לא רק שם - בין המצטרפים הרבה שמות שנשמעים בציבור בפעם הראשונה, ואולי גם האחרונה

בוגר תכנית ריאליטי, רב צבאי ראשי במיל', ערבייה ישראלית ויו"ר מועצת יש"ע לשעבר - כולם רצים זה לצד זה ברשימת המתמודדים הארוכה לפריימריס במפלגת הבית היהודי, וכרגע עומד מספר המתמודדים לייצוג ברשימה על 44.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מי שמסתובב בימים אלו בשורות הציבור הדתי-לאומי מתקשה למצוא את הקשר בין המפלגה הסרוגה והתוססת של 2014 ובין הימים הפרה-היסטוריים שבהם היו המפלגות הדתיות-לאומיות שיממון פוליטי במיטבו, עם מספר מנדטים חד-ספרתי, ונציגים מבוגרים באופן יחסי.

הקסם שבכנסת מושך רבים וטובים להשקיע את מיטב זמנם וכספם, כדי ליהנות מההצלחה האפשרית שמנבאים הסקרים לבית היהודי. למרות שמרבית הכיסאות משוריינים, נראה כי הציפייה להצלחה פתחה את התיאבון עבור רבי: עקיבא שמואלי - המוכר לרבים מ"המירוץ למיליון", רז קיל - יועץ לשעבר ובעל טור רכילות מגזרי, סופי רון-מוריה - עיתונאית וסופרת, הרבנית יהודית שילת - יושבת ראש פורום תקנה, וגם אדווה ביטון - אמה של הילדה אדל שנפצעה בפיגוע.

רבים ינסו לזכות במעט מקומות ריאליים (חדשות 2)


ישנן גם דמויות מפתיעות עוד יותר כמו למשל למשל אנט אסכרייה, המגדירה עצמה כערבייה-ישראלית-ציונית. בין הדמויות שזוכות לתמיכה משמעותית יותר הם שר-שלום ג'רבי, ראש מנהלת השירות הלאומי-אזרחי, דני דיין שכיהן כראש מועצת יש"ע, יגאל דילמוני שהיה בעבר סמנכ"ל ההסברה במועצת יש"ע, ושמואל ריקלין, איש עסקים ועיתונאי.

אך למרות שדלתות הפריימריס פתוחות לכאורה בפני כולם, מעטים הם המתמודדים שזוכים לקבלות פנים חמות כמו אלה להן זוכים דיין, ריקלין ורונן שובל, שייסד את תנועת "אם תרצו" וזכה לברכת הדרך מבנט. את הברכה לה זכה שובל ינסו לקבל בשבועות הקרובים גם אחרים, בניסיון לבדל את עצמם מהמוני המתמודדים בפריימריס, שייערך באמצע חודש ינואר.

למרות כמות המתמודדים הנכבדת, חשוב לזכור כי מדובר בעסק לא זול. המתמודד הממוצע ישקיע סכום של כ-200 אלף שקלים בניסיון להיבחר לאחד מ-6 או 7 הכיסאות הריאליים שיישארו ברשימת הבית היהודי לאחר השיריונים, בדרך חתחתים שתכלול הרבה מאוד חוגי בית, ברים וקשרים כמובן.