סופית: פריימריז בליכוד עוד החודש

בית הדין של התנועה פסק כי הבחירות לרשימה ולראשות המפלגה יאוחדו ויתקיימו ב-31 בדצמבר, ובכך ביטל החלטה קודמת בנושא. טרם נקבע האם ראש הממשלה יוכל לשריין נציגים מטעמו לרשימה במקומות 11 ו-24

ניצחון לנתניהו: הפריימריז יוקדמו (רויטרס)

בית הדין של הליכוד שינה שוב את דעתו: אחרי שחברי מרכז הליכוד אישרו את הצעתו של נתניהו להקדים את הפריימריז במפלגה ולאחד את ההצבעה על ראשות המפלגה והרשימה לכנסת, נפסק כי ההצבעה לא עברה ברוב הדרוש. הערב (רביעי) הפך בית הדין את ההחלטה, וקבע כי ההצבעה על ראשות המפלגה ועל רשימת המפלגה ייערכו כבר בסוף החודש - ב-31 בדצמבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עם זאת, בית הדין לא הכריע לגבי השריונים שבוטלו, וראש הממשלה נתניהו ייאלץ לחכות עד מחר על מנת לדעת האם יוכל לצרף "כוכב" לרשימתו ולשבצו במקום ה-11 מבלי התמודדות. בפסיקה הקודמת של בית הדין נקבע כי נתניהו היה צריך רוב של שני שליש מהקולות וחסרו לו 41 קולות, אך ההחלטה בנושא התהפכה.

ביום רביעי האחרון אישר מרכז הליכוד את הצעתו של נתניהו להקדים את הפריימריז במפלגה ל-31 בדצמבר ולאחד את ההצבעות על ראשות המפלגה ועל קביעת הרשימה לכנסת. ההצעה עברה ברוב של כ-65% מקולות המצביעים - רוב שהוטל במחלוקת והועבר לדיונים משפטיים רגעים ספורים לאחר ההחלטה.

ההצבעה בשבוע שעבר בליכוד (עדי ברוך, דוברות הליכוד)

נתניהו רוצה לשריין נציגים מטעמו

הצעתו של נתניהו קבעה גם כי יושב ראש המפלגה יוכל לשריין שני נציגים מטעמו, במקומות 11 ו-24, וכי שריוני המחוזות יחלו במקום ה-16 ברשימה וישובצו לסירוגין. סעיף נוסף קובע שריון ארבעה מקומות לנשים - עד המקום ה-34 ברשימה.

כ-2,400 חברי מרכז הליכוד הגיעו להצביע בעשרה אתרי הצבעה ברחבי הארץ - במה שהפך במידה רבה למבחן אמון למנהיגותו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בתוך התנועה.

"תנועת הליכוד אמרה את דברה באופן הדמוקרטי ביותר", אמר יו"ר מרכז הליכוד ח"כ דני דנון עם קבלת התוצאות הראשונות. "עם סיום הבחירות הפנימיות נעמוד כולנו אל מול השמאל ובני הברית החדשים לבני-הרצוג".