חיים ילין מצטרף למפלגת יש עתיד

ראש המועצה האזורית אשכול חיים ילין החליט להצטרף למפלגת יש עתיד לקראת הבחירות הקרובות. ילין הנהיג את תושבי המועצה האזורית בתקופות הביטחוניות הבעייתיות שעברו על עוטף עזה בשנים האחרונות, אך גם ספג ביקורת על כך שקרא לתושביו לא לחזור במהלך הפסקות האש למרות הוראות הצבא

לפיד וילין בחודש ספטמבר, ארכיון (חדשות 2)

יש עתיד באשכול: חיים ילין, ראש המועצה הגובלת ברצועת עזה, החליט להצטרף למפלגת יש עתיד של יאיר לפיד לקראת הבחירות הקרובות. ילין הפך בשנים האחרונות לאחד התושבים הבולטים ביותר בעוטף עזה, ייצג את קשיי התושבים מול מטחי הרקטות מעזה וזכה להערכה על הנהגתו את התושבים גם בזמנים קשים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מחר יקיים ילין מסיבת עיתונאים משותפת עם יו"ר מפלגת יש עתיד יאיר לפיד בכרם שלום.

במפלגת יש עתיד אין פריימריז ובמקום בחירות מקדימות, יאיר לפיד קובע בעצמו את דירוג המועמדים לכנסת ברשימה שהוא עומד בראשה. לכן, ילין לא ייאלץ להתמודד בבחירות מקדימות אלא לקוות שלפיד ישבץ אותו במקום ריאלי. על פי הסקרים האחרונים יש עתיד הולכת לאבד חלק משמעותי מ-19 המנדטים שלה, ולכן צפוי קרב על כל מקום ריאלי ברשימה לקראת הבחירות הבאות.

זמן קצר אחרי מבצע צוק איתן אירח חיים ילין במועצת אשכול בכירים במערכת הפוליטית ובהם שר האוצר דאז יאיר לפיד. ביחד, הם שרו את "שיר אחרי מלחמה". למקום הגיעו אז גם ציפי לבני, יעקב פרי ויצחק אהרונוביץ'.

למרות התפקוד המצוין שלו לצד תושביו במהלך 50 ימי הלחימה של צוק איתן, זכה ילין לביקורת כאשר עם סיום המבצע קרא לתושביו לא לחזור לבתיהם. "בחמאס כבר מזמן אין לי אמון, אבל איבדתי את האמון גם בכל האמירות שהקבינט והממשלה אומרים לי", אמר אז. "אנשים לא יחזרו עד שראש הממשלה וכל השרים יראו לי שיש הסכם שזה לא יחזור יותר".

הוא תקף אז בחריפות את הממשלה: "היום (ה-26 לאוגוסט) טבחו אותנו יותר מ-100 רקטות על המועצה. אנשים נפגעו בגלל שהממשלה גמגמה לחלוטין, הוציאה אנשים, הכניסה אנשים, הוציאה חיילים, הכניסה חיילים. אמרו שלא רוצים מלחמת התשה, אבל אנחנו עוברים פה את האבא והאמא של ההתשה".