הוגברה האבטחה סביב ח"כ אלי ישי

בעקבות המהומה עם תום מסיבת העיתונאים אמש, הוחלט להגביר את האבטחה סביב ח"כ אלי ישי, ראש המפלגה הטרייה שתתחרה בש"ס בבחירות הקרובות. אתמול במסיבת העיתונאים השיק ישי את המפלגה החדשה, כשלצידו תמונה של הרב עובדיה יוסף המנוח ואמר כי הוא ממשיך ללכת בדרכו

אלי ישי יוצא לדרך חדשה - תחת אבטחה כבדה: במסיבת העיתונאים שכינס אמש (שני) ישי, לשעבר יו"ר ש"ס, בה הכריז על הקמת מפלגתו החדשה, התעמתו פעילי מפלגתו הקודמת עם תומכי אלי ישי. חבר הכנסת הוצא מהאולם תחת אבטחה, ובעקבות המהומה החליטו בכנסת להצמיד לישי מאבטח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ח"כ ישי התייחס הבוקר למהומה ולתגבור האבטחה סביבו: "זה מאוד מצער ומאוד חבל, אבל אנחנו נלך עם האמת והיושר  והצדק וכך נצליח", אמר עם צאתו מביתו הבוקר.

לאחר שהתפזרה מסיבת העיתונאים אמש, נכנסו לאולם מספר פעילים המזוהים עם אריה דרעי והתעמתו פיזית עם תומכי ישי: "הוא בוגד!", קראו פעילי ש"ס. "הוא בגד ברב עובדיה יוסף! הוא בגד בדרך! זה נגד התורה!", צעקו.

הפעילים המזוהים עם דרעי ניסו להתפרץ לאולם כבר בעיצומם של דברי ישי. ישי נלקח על ידי האבטחה למטבח המלון בו נערך האירוע והמתין שם במשך דקות ארוכות עד שהמאבטחים הצליחו למלט אותו בדרך צדדית. גם המשטרה הגיעה למקום. בתגובה על האירוע גינה דרעי את האלימות. "להתנהגות זו אין שום קשר לתנועת ש"ס והיא לא מייצגת את דרכה. על כולנו לשמור על דרכו של מרן ולפעול רק בדרכי נועם".

קודם לכן הודיע ישי רשמית על פרישתו ממפלגת ש"ס ועל הקמת המפלגה החדשה שיעמוד בראשה, "העם איתנו". "נהיה הפתעת הבחירות ונקבל יותר מ-10 מנדטים", הבטיח ישי. "אני עוזב מפלגה אבל לא דרך", אמר ישי בפתח מסיבת העיתונאים. "אני מקים מפלגה בידיים נקיות, ביושרה ובאמונה. במהלך של היום קיבלתי את ברכת גדולי ישראל ובראשם הרב מאיר מזוז".

"למה העם איתנו? כי העם רוצה אחדות, רוצה סוף סוף לשבור את המחיצות בין דתיים לחילונים, בין אשכנזים לספרדים, יחד שבטי ישראל. כי העם רוצה צדק חברתי, העם רוצה דאגה לעני, לשכבות החלשות, לפריפריה, לערי הפיתוח, ואני מכיר את המצוקה מהבית. העם רוצה תורה, מסורת, יהדות, ערכים, דרך ארץ ואהבת ישראל. הוא רוצה שלום אמת עם שכנינו מתוך אהבת התורה, אהבת העם. תורת ישראל, עם ישראל, ארץ ישראל, אחד הוא. בשם השם נעשה ונצליח".

מש"ס נמסר בתגובה להכרזתו של ישי: "תנועת ש"ס מצרה על בחירתו של אלי ישי לעזוב את תנועת ש"ס ולנטוש את דרכו ומורשתו של הרב עובדיה זצ"ל, כנגד מועצת חכמי התורה. צר לנו כי יצרים אישיים ומניעים זרים הביאו את מר ישי למעשה זה. תנועת ש"ס יוצאת למערכת הבחירות מאוחדת ומלוכדת תחת הנהגתו של יו״ר התנועה הרב אריה דרעי, נמשיך לאחד את כלל הציבור בישראל תחת הדגלים החברתיים והיהודיים של תנועת ש"ס תנועתו של מרן".