הפגישה החשאית של כחלון ולפיד

92 ימים לבחירות, ויושבי-ראש מפלגות יש עתיד וכולנו נועדו כשברקע אפשרות לאיחוד אחרי מיזוג לבני-הרצוג. לפיד הציג בפני כחלון סקרים מחמיאים למקרה שירוצו ברשימה משותפת. הפגישה הסתיימה ללא תוצאות

נפגשו בסתר. כחלון ולפיד (AP, חדשות 2)

האם אחרי האיחוד בין לבני והרצוג צפויים איחודים נוספים במערכת הפוליטית? יו"ר יש עתיד יאיר לפיד ויו"ר מפלגת "כולנו" משה כחלון נפגשו לאחרונה בחשאי, על רקע סקרים מחמיאים שמנבאים לשניים כמות מנדטים שתאיים על שלטונו של ראש הממשלה נתניהו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפיד הגיע לפגישה מצויד בנתונים של סקרים שערכה מפלגתו, עליהם כבר רמז בימים האחרונים. על פי ההערכות, הסיכויים שכחלון יסכים למהלך שכזה לא נראים גבוהים במיוחד, לאור העובדה כי עדיין לא הציג את רשימתו לכנסת. 

בתוך כך, גוברים הסיכויים שמפלגת הבית היהודי תרוץ ברשימה אחת, על רקע פרישתו של ח"כ יוני שטבון לטובת מפלגתו החדשה של ח"כ אלי ישי והמגעים לאחדות בין יו"ר המפלגה נפתלי בנט ושר השיכון אורי אריאל.  

אמש אישרה ועידת מפלגת העבודה רוב גדול את האיחוד עם מפלגת "התנועה" בראשות ציפי לבני. על פי ההצעה שאושרה, לבני תשוריין במקום השני ונציגי מפלגתה ישובצו במקומות 8, 16, 21, 24 ו-25. כמו כן, יוכל הרצוג לשריין "אישיות מבחוץ" במקום ה-11, כרמז לחיזוק נוסף למפלגה, וכך גם בעשיריות השלישית והרביעית.

הרצוג טען, עוד בטרם אישור הצעתו, כי המהלך נועד "להחזיר את המפלגה לימי רבין" ו"לאחד את המחנה הציוני" על מנת להחליף את שלטונו של נתניהו.

הרצוג הדגיש כי ההחלטה על האיחוד נובעת ממחויבותו להחזרת מפלגת העבודה לשלטון: "לפני שנה בחרתם בי כדי לעמוד בראש מפלגת העבודה. כמי שגדל על ברכיה וערכיה של המפלגה, חשתי מהיום הראשון את כובד האחריות על כתפיי. הבטחתי אז - לכם ולעצמי - שאעשה כל שביכולתי על מנת לייצר אלטרנטיבה שלטונית לממשלת הפחד והשיתוק של נתניהו".

"הבטחתי שנהיה אלטרנטיבה לממשלה שחבריה מתחרים ביניהם מדי יום - מי מסית יותר, מי מתלהם יותר, מי קיצוני יותר, וכל זאת בזמן שאזרחי המדינה מאבדים אמונה, ונפרדים מהתקווה שיכול להיות כאן טוב יותר", הוסיף הרצוג. לדבריו, "נדרתי להנהיג את המפלגה בנחישות אין קץ, במטרה להחזיר את מפלגת העבודה להנהגת המדינה, אך תמיד, בכל רגע ורגע, הבטחתי לעשות זאת יחד אתכם עם מבט מפוכח ועם מצפן מכויל על נקודה אחת בלבד: טובת המדינה ואזרחיה".