מיוחד | רעייתו של אלי ישי נגד דרעי: "מי שמלכלך - שילכלך"

אחרי שתיקה ארוכה ועל רקע הפילוג הדרמטי בש"ס, רעייתו של ח"כ אלי ישי מדברת לראשונה על הסכסוך הממושך בין ראשי המפלגה. "אני לא כועסת על אף אחד", אומרת ישי לחדשות 2 Online. ומה יש לה להגיד על מועצת הנשים של ש"ס? האזינו

"מי שמלכלך - שילכלך. אין מה לעשות" - כך אומרת לחדשות 2 Online ציפי ישי, רעייתו של ח"כ אלי ישי, שיודיע הערב (שני) באופן רשמי על פרישתו מש"ס ועל הקמת מפלגה חדשה בשם "יחד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנחנו מבחינתנו עושים דברים שמה שהרבנים שלנו אומרים והולכים ביושר ובנקיוּת וזהו זה", היא אמרה בתגובה לשאלה על דברים שאמר בימים האחרונים דרעי על בעלה. "השם יעזור, מי שרוצה שיעשה מה שהוא רוצה ומה שטוב לו. זה ממש לא מדבר אליי. זה לא אני, ואנחנו לא שם".

"בעזרת השם היא תצליח", אמרה ישי על המפלגה החדשה של בעלה. על השאלה מדוע היא אינה נמנית על חברות מועצת הנשים של ש"ס, היא ציינה: "זה לא אנחנו, יש לנו עבודה מאחורי הקלעים, עבודה שעושה דברים גדולים וחושבים גם בתחומים של חינוך, רווחה ועזרה וחסד וזה הדבר הכי חשוב. אני לא נכנסת לכל הפוליטיקה החיצונית".

כשנשאלה ישי האם היא כועסת על אריה דרעי, היא השיבה: "חלילה לא כועסת על אף אחד. כולם טובים, כולם בסדר ויש לנו את הקו שמנחה אותנו מה שהרבנים מנחים אותנו וזה מה שאנחנו עושים. אנחנו ממשיכים עם מה שיש לנו ומה שאנחנו יודעים לעשות".

בזמנים טובים יותר. דרעי וישי (אהרן והב - חדשות 24)

בש"ס קראו לישי לא להתפלג

אמש סיפק יו"ר ש"ס אריה דרעי מענה לפילוג המסתמן במפלגה. במסיבת עיתונאים שכינס, גילגל דרעי את האחריות למשבר לפתחו של קודמו בתפקיד, ח"כ אלי ישי, בטענה כי זה דחה את ההצעה להיות מספר 2 ברשימת המפלגה לכנסת ולשמש כשר.

בנוסף, חשף דרעי את שחקנית החיזוק הטרייה של המפלגה, בתו של המרן עובדיה יוסף עדינה בר שלום. השניים הכריזו על הקמת מועצת נשים בתנועה, שצפויה לייעץ להנהגת התנועה בנושאים שונים, לרבות זכויות נשים.

חברי הכנסת של ש"ס קיימו אתמול גם ישיבה חשאית במלון בתל אביב על רקע המשבר במפלגה, ללא נוכחותם של יושב הראש דרעי וח"כ אלי ישי.

במשך יותר משעה וחצי הם שוחחו על המשבר שמאיים לפצל את המפלגה וסיכמו כי כל הח"כים יקבלו עליהם את מרות מועצת חכמי התורה וכי אין בכוונתם לפרוש מהמפלגה או לפלגה.

"אנו חברי הכנסת של סיעת ש"ס, הנאמנים לדרכו של מרן, מודיעים בזאת כי למרות שהדבר מובן מאליו, גם המובן מאליו מוטב שייאמר", נכתב בהודעה שפרסמו חברי הכנסת. "אנו מחזקים את ידי יושב ראש התנועה אשר מונה מפי קודשו של מרן זצ"ל וחברי מועצת החכמים. אנו קוראים לחברנו אלי ישי לחזור בו מכוונתו לפלג את התנועה - ולהישמע להוראות מועצת חכמי תורה".

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv