בחירות 2015 | אלי ישי מקים מפלגה חדשה: "מרן"

הח"כ פנה לרשם המפלגות בבקשה לרוץ תחת השם, אך אם זה ייפסל או שישי יחבור לשר אריאל תיקרא התנועה "יחד". דרעי מתח ביקורת: "הצעתי לו להיות מספר 2 ותפקיד שר, הוא סירב". בנט ואריאל נועדו: "המגעים יימשכו"

פיצול בש"ס: ישי מקים מפלגה חדשה (חדשות 2)

ח"כ אלי ישי יוצא לדרך חדשה: יו"ר ש"ס לשעבר ישי החליט להקים מפלגה חדשה שתרוץ עצמאית בבחירות הקרובות. ישי כבר פנה לרשם המפלגות בבקשה לרוץ תחת השם "מרן", על שם הרב עובדיה יוסף ז"ל. בשלב זה טרם ברור האם ישי יחבור לשר אורי אריאל (הבית היהודי).

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הערב נערכה פגישה בין יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט לבין השר אריאל שבסופה אמרו השניים כי "הפגישה הייתה עניינית והמגעים יימשכו בזמן הקרוב ביותר". אם אכן יקימו בנט וישי מפלגה משותפת, או במקרה שבו רשם המפלגות יפסול את השם "מרן", השם החלופי למפלגתו של ישי יהיה "יחד".

מפרידים כוחות. דרעי וישי (קובי הר צבי, אתר 'בחדרי חרדים')

מוקדם יותר הערב כינס יו"ר ש"ס אריה דרעי מסיבת עיתונאים שבה התייחס לראשונה בפומבי לפילוג המסתמן במפלגה. "הצעתי לידידי אלי ישי - ויש לי הערכה לתפקיד שהוא עשה - להיות מספר 2 עם תפקיד של שר", אמר דרעי. "משום מה ציפיתי מזמן כבר שהוא יירתם איתנו יחד עם כל החברים. לא הצבתי שום תנאי בנושא זה, אבל זה לא קרה עד עכשיו".

אחר הצהריים נפגשו בחשאי חברי הכנסת של ש"ס, ללא נוכחותם של דרעי וישי, ושוחחו במשך יותר משעה על המשבר שמאיים לפצל את המפלגה. הם סיכמו כי כל חברי הכנסת של המפלגה יקבלו עליהם את מרות מועצת חכמי התורה והבהירו כי אין בכוונתם לפרוש מהמפלגה או לפלגה.

פגישה מכרעת. בנט ואריאל (חן גלילי, יח"צ)

"אנו חברי הכנסת של סיעת ש"ס, הנאמנים לדרכו של מרן, מודיעים בזאת כי למרות שהדבר מובן מאליו, גם המובן מאליו מוטב שייאמר", נכתב בהודעה שפרסמו חברי הכנסת. "אנו מחזקים את ידי יושב ראש התנועה אשר מונה מפי קודשו של מרן זצ"ל וחברי מועצת החכמים. אנו קוראים לחברנו אלי ישי לחזור בו מכוונתו לפלג את התנועה - ולהישמע להוראות מועצת חכמי תורה".