דרמה: אלי ישי החליט לא לרוץ בש"ס

בסביבת היו"ר לשעבר אומרים כי בעקבות המשבר המחריף עם אריה דרעי, החליט ישי לא להיות חלק מהרשימה לכנסת. כעת הוא שוקל האם להקים מפלגה חדשה, לחבור לשר אורי אריאל או לפרוש מהפוליטיקה. במועצת חכמי התורה הורו לדרעי שלא להיפגש מחר עם ישי

החליט להיפרד מש"ס, ישי (חדשות 2)

ש"ס בדרך לפילוג? בעקבות המחלוקת העמוקה עם היו"ר אריה דרעי, החליט יו"ר המפלגה לשעבר אלי ישי שלא להתמודד במסגרת הרשימה לכנסת בבחירות הקרובות. ישי מתלבט כעת אם להקים מפלגה עצמאית, לחבור לשר אורי אריאל או לפרוש מהפוליטיקה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

באופן רשמי אומרים בסביבתו של ישי כי הוא היה מוכן להישאר במקרה שדרעי יקבל את דרישותיו ובהן הרחבת מועצת חכמי התורה, מעורבות בקביעת הרשימה לכנסת וחופש הצבעה בנושאים מדיניים, אך דרעי לא מתכוון להיענות להן.

ישי טרם הודיע על כוונתו למועצת חכמי התורה, שצפויה להביע התנגדות חריפה, אך בסביבתו אומרים כי הוא לא מתכוון להיות חלק מרשימת ש"ס לכנסת.

חבר מועצת חכמי התורה הרב שמעון בעדני הודיע הערב ליו"ר תנועת ש"ס אריה דרעי כי לאחר תיאום עם נשיא המועצה הרב שלום כהן, הוא מורה לו שלא לקיים מחר פגישה עם ח"כ ישי. בעדני הוסיף כי כל נושא ח"כ ישי וכוונות הפרישה יטופל אך ורק על ידי מועצת חכמי התורה. בנוסף, ניתנה הוראה לכל פעילי ונציגי התנועה שלא להתראיין בנושא כלל ולהתרכז במערכת הבחירות שבפתח.

קיבל ברכה מהרב שטיינמן

הפילוג במפלגה החרדית-ספרדית נראה כמעט כמו עובדה מוגמרת, לאחר שדרעי דחק את ישי מהמפלגה באמצעות מסמך דרישות בלתי אפשרי שכלל בין היתר הוראות שלא להתראיין ולהוציא הודעות לעיתונות ללא תיאום עם המפלגה.

ראייה לכך שישי מתכנן לפרוש מש"ס, היא פגישה שערך אתמול עם זקן הרבנים בציבור החרדי, הרב שטיינמן בן ה-101, שבמהלכה קיבל ממנו סוג של ברכה. לא ברור אם שטיינמן קרא לו לפרוש ולהקים מפלגה חדשה, אך הוא העניק לו רוח גבית חשובה לקראת מהלך שכזה.

השותף החדש של ישי? השר אריאל (חדשות 2)

ההערכות הן שישי הפורש יחבור לשר הבינוי מהבית היהודי, אורי אריאל, שמצוי בעצמו בנתק עם יו"ר המפלגה שלו, נפתלי בנט. אריאל מעוניין בשישה מקומות ריאליים עבור חברי סיעתו, "תקומה", המהווה חלק מהבית היהודי - ואילו בנט מסכים לשריין עבורו רק 3 מקומות. לא ברור כיצד אריאל יבחר לפעול, אולם קיימת אפשרות שיחבור לישי ברשימה חדשה.