עובר צד? מייקל אורן בדרך לכחלון

האם דווקא מייקל אורן, מקורבו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, יצטרף למפלגתו של משה כחלון וייכנס לרשימת המועמדים מטעמה לכנסת? מסתמן כי מי ששימש כשגריר ישראל בארה"ב יחבור למפלגה החדשה המתחרה בליכוד

יצטרף לכחלון? מייקל אורן (רויטרס)

מסתמן: מייקל אורן, לשעבר שגריר ישראל בארצות הברית ומי שנחשב לאדם המקורב לראש הממשלה בנימין נתניהו, יצטרף לרשימת מפלגת כולנו של משה כחלון. המהלך המתהווה הזה מסמל את קרב הראש-בראש הצפוי לנתניהו מול הליכודניק לשעבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתוך כך, נמשכת בורסת השמות בנוגע לרשימה האפשרית של המפלגה לכנסת. לאחר הדיווחים על כך שראש העיר חיפה יונה יהב יהיה ראש המטה של כחלון בצפון ועל כך שמתקיימים מגעים עם המפכ"ל לשעבר קראדי - נוסף שם של עוד אדם המוזכר כמועמד לרשימה: איציק אלרוב, יוזם "מחאת הקוטג'" ופעיל חברתי מוכר.

ייקח מנתניהו את מקורבו? כחלון (חדשות 2)

בסוף השבוע שעבר אמר כחלון כי לא יפסול חבירה לממשלה עתידית בראשות בנימין נתניהו. "אחבור לכל מי שיישם את האג'נדה שלי", אמר כחלון במועדון בתל אביב לקהל הצעירים שהגיע למקום. "לא הכנתי תכניות במשך שנתיים כדי לשבת בצד ולא לעשות כלום, לכן זו טעות לפסול מראש".

כחלון דיבר על הנושאים המרכזיים שעומדים כעת על סדר היום הפוליטי. "אני יודע איפה המדינה נמצאת, מסתכלים פה על דירות עם משקפת, עבודה נורמלית לא תהיה לי אם אני לא מחובר במקומות הנכונים. אני מכיר את כל התחושות האלה", אמר. "אבל אסור להתייאש. קבוצת בעלי ההון נהנים מהמשבר בדיור כי הם עושים ממנו חבילות. המוסדות הפיננסים נהנים מהמשבר ביוקר המחיה".

השר לשעבר סימן את המטרה העיקרית של התנועה שיקים: התחום החברתי-כלכלי. "החגיגות, גם בבנקאות כמו בסלולר, ייגמרו", הצהיר. "התנועה שנקים היא בעיקר חברתית כלכלית, נתעסק במשברים העמוקים שלא טיפלו בהם".