לפיד פותח את הקמפיין: "המערכת הפוליטית תסתובב כמה פעמים"

יו"ר יש עתיד מנסה לצנן את ההתלהבות מהאיחוד בין לבני והרצוג, אך אמר שטוב שהם בפוליטיקה. "הבחירות האלה לא יהיו בין ימין ושמאל אלא בין המרכז לימין", הדגיש בכנס נשים מפלגתי בת"א, בתור מה שנראה כפתיחת הקמפיין. הוא לא התייחס לסקרים הלא מחמיאים שמנבאים לו מספר מנדטים נמוך

על רקע האיחוד בין בוז'י הרצוג לציפי לבני, יו"ר יש עתיד ח"כ יאיר לפיד פותח היום את הקמפיין שלו. במהלך כנס הנשים המפלגתי שהתקיים בתל אביב, הוא מנסה לצנן את ההתלהבות מהאיחוד בין התנועה לעבודה, ואומר כי המערכת הפוליטית מטבעה עוד תסתובב כמה וכמה פעמים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"במובן מסוים זה עושה סדר מפני שזה מארגן את המפה הפוליטית", אמר לפיד למאות הנשים שהגיעו לכינוס, בו השתתפה גם רעייתו ליהיא לפיד. "הרצוג ולבני הם אנשים טובים וטוב שהם בפוליטיקה".

לדבריו, איחוד זה מגדיר שיש גוש שמאל שכולל את העבודה ומרצ, ויש את גוש הימין שהופך ליותר קיצוני. "יש את המרכז, ואנחנו במרכז. הבחירות האלה לא יהיו בין ימין ושמאל אלא בין המרכז לימין. המערכת הפוליטית מטבעה עוד תסתובב כמה וכמה פעמים", הוא הדגיש.

סקר לא מחמיא ללפיד

מנתוני הסקר שערכו ד"ר מינה צמח ומנו גבע ממכון "מדגם" בשיתוף איי-פאנל לחדשות 2 ופורסם אמש, מפלגתו של שר האוצר לשעבר לפיד מצטמקת דרמטית - וזוכה ל-8 מנדטים, מספר המנדטים בו זוכה גם שר החוץ ויו"ר ישראל ביתנו. מדובר בירידה משמעותית של מספר המנדטים.

(חדשות 2)

(חדשות 2)

לפיד לא התייחס לסקרים האחרונים, אך ציין: "העבודה שלנו הופסקה באמצע. ראש הממשלה החליט לגרור את ישראל למערכת הבחירות הכי מיותרת שהייתה כאן מעולם, מסיבות שאני לא בטוח שהוא עצמו מבין. העבודה שלנו תמשיך. רגע אחרי הבחירות, נחזור לשנות".

עוד על פי הסקר שנחשף אמש, לו הבחירות היו נערכות היום, הייתה זוכה הרשימה המשותפת של העבודה והתנועה ל-24 מנדטים, ואילו הליכוד כמעט בשוויון עם הגוש החדש, עם 23 מנדטים על פי הסקר.

המפלגה השלישית בגודלה על פי הסקר היא הבית היהודי בראשות בנט, שמגדילה את כוחה מ-12 ל-15 מנדטים. מפלגתו החדשה של משה כחלון, "כולנו", שאמש חשפנו לראשונה את שמה, זוכה בסקר הזה לנתון חד ספרתי של 9 מנדטים - בדומה למספר המנדטים לו זוכה ש"ס, שטרם ברור אם תתפצל בעקבות המחלוקות בין היו"ר דרעי לח"כ אלי ישי.