מקורבי אלי ישי: "עשוי לפרוש מש"ס בימים הקרובים"

בתחילת השבוע הבא צפויה להתקבל הכרעה בנוגע לעתיד מפלגת ש"ס, אך ההערכות הן כי אלי ישי יודיע על פרישתו תוך ימים ספורים. על רקע הדיווחים על מגעים בין אלי ישי לאורי אריאל לקראת הקמת מפלגה משותפת, הבהיר חבר הכנסת למקורביו כי לא יהסס לפרוש גם ללא מסגרת חלופית

ישלימו או יפרידו כוחות? דרעי וישי (קובי הר צבי, אתר "בחד)

המאבק בצמרת ש"ס עומד בפני הכרעה: מקורביו של ח"כ אלי ישי טוענים הבוקר (שישי) כי בתנאים שהציב אריה דרעי, הוא אינו יכול להישאר במפלגה - ולפיכך ייתכן ויודיע בימים הקרובים על פרישתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מקורבי ישי טוענים כי דרישותיו של יו"ר המפלגה, בהן הפקדת מכתב התפטרות ואיסור על תדרוך עיתונאים, למעשה מראות לישי את הדרך החוצה ודוחקות את רגליו אל מחוץ לש"ס. דרעי זימן את ישי לפגישה ביום ראשון הקרוב, בניסיון אחרון להגיע לעמק השווה, אך עדיין לא ברור האם היא תתקיים.

ישי הבהיר למקורביו כי טרם קיבל החלטה סופית בנושא הישארותו בש"ס, אך טען כי לא יהסס לעזוב את המפלגה גם ללא מסגרת חלופית - זאת על רקע הדיווחים על מגעים להקמת תנועה משותפת של אלי ישי ואורי אריאל, שמאיים לעזוב את מפלגת "הבית היהודי".

עוד בטרם הציג אתמול יו"ר ש"ס אריה דרעי את דרישותיו, היה זה אלי ישי שדרש סמכויות שייתנו לו כוח שווה לדרעי במנגנון המפלגתי. בנוסף הציב ישי את הדרישה לקיים שותפות מלאה בהרכבת הרשימה בשיטת ה"ריצ'רץ'", בדומה לחלוקה הנהוגה באחות האשכנזית "יהדות התורה", המורכבת מ"דגל התורה" הליטאית ו"אגודת ישראל" החסידית.

סקר חדשות 2: מפלגת נתניהו-בנט גוברת על האיחוד בשמאל

מסקר חדשות 2 שפורסם אמש ונערך על ידי מינה צמח ומנו גבע ממכון "מדגם", עולה כי לו הבחירות היו נערכות היום, הרשימה המשותפת של העבודה והתנועה הייתה זוכה ל-24 מנדטים. מפלגת הליכוד כמעט בשוויון עם הגוש החדש, וזוכה על פי הסקר ל-23 מנדטים.

המפלגה השלישית בגודלה על פי הסקר היא הבית היהודי בראשות בנט, שמגדילה את כוחה מ-12 ל-15 מנדטים. מפלגתו החדשה של משה כחלון, "כולנו", שאמש חשפנו לראשונה את שמה, זוכה בסקר הזה לנתון חד ספרתי של 9 מנדטים - בדומה למספר המנדטים לו זוכה ש"ס.

במקרה היפותטי בו נתניהו ובנט יאחדו את מפלגותיהם, הם יזכו ב-33 מנדטים, בעוד המחנה הציוני של הרצוג ולבני זוכה ב-25 מושבים בכנסת בלבד. עם זאת, נתניהו ובנט זוכים לפחות מנדטים יחד ולמעשה, מפסידים 5 מנדטים במקרה וירוצו ברשימה משותפת.