מקורבים לבנט: "איחוד של הבית היהודי עם הליכוד הוא רעיון מופרך"

אחרי שסקר חדשות 2 הראה כי ריצה משותפת של בנט ונתניהו תהפוך את הרשימה לגדולה ביותר אך תגרום להם לאבד 5 מנדטים, אומרים בשתי המפלגות שהמהלך לא קרוב. בליכוד הוסיפו: "אם יהיה איחוד - רק אחרי הבחירות"

מקורבי בנט: "נרוץ לבד בבחירות" (פלאש 90)

"לא יהיה איחוד עם הליכוד": כך טוענים הערב (חמישי) מקורבים ליו"ר הבית היהודי, השר נפתלי בנט - זאת למרות הסקר שפורסם במהדורה המרכזית בו זוכות שתי המפלגות ב-33 מנדטים אם ירוצו כסיעה מאוחדת, שהופכת לגדולה בכנסת. עם זאת, אותו הסקר מצביע גם על אובדן של 5 מנדטים במקרה של חבירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"לא יהיה איחוד ואין טעם לעסוק בספינים זולים אלא במהות", מסרו מקורבים לבנט. "הבית היהודי ימשיך לעמוד על העקרונות שלו נגד מדינה פלסטינית ומול הרעיונות המסוכנים של השמאל שהביאו עלינו אסון אחרי אסון ויביאו טילים לכביש 6 ומנהרות לכפר סבא", הוסיפו במפלגה וסיכמו בסלוגן: "ברוח הסיסמה שרצה בימים האחרונים - האיחוד מופרך- בנט זה אח".

יחד באותה ממשלה - ובאותה מפלגה? (פלאש 90)


גם בליכוד מצטרפים לרוח נגד האיחוד בין המפלגות ומציינים כי תוצאות הסקר הם מה שצפו ו"לכן איחוד כזה אם חושבים עליו בכלל, יהיה רק אחרי הבחירות". עוד הוסיפו במפלגה כי ״אזרחי ישראל יכריעו בבחירות מי ישמור על ביטחון העם והמדינה: ציפי ובוז׳י שרוצים לוותר, להיכנע ולפנות או בנימין נתניהו שיילחם בחמאס ובדאעש ולא ייכנע ללחצים בינלאומיים בראשות ממשלת ליכוד רחבה וחזקה״.

גם ח"כ דני דנון, יו"ר מרכז הליכוד ואחד המתמודדים לראשות המפלגה, דחה את רעיון האיחוד עם מפלגתו של בנט: "בבחירות האחרונות ראינו שהאיחוד עם ישראל ביתנו אינו מחזק אלא מחליש. אני יצאתי לקמפיין על ראשות הליכוד כדי להחזיר את הליכוד לדרך הליכוד".

33 מנדטים למפלגה מאוחדת של הליכוד והבית היהודי

בסקר שהוצג במהדורה המרכזית נשאלו המשתתפים למי יצביעו במידה ונתניהו ובנט יחברו למפלגה משותפת בבחירות. מפלגה מאוחדת של נתניהו ובנט תזכה ב-33 מנדטים, בעוד המחנה הציוני של הרצוג ולבני זוכה ב-25 מושבים בכנסת בלבד.

איחוד יניב ניצחון אבל גם אובדן מנדטים (חדשות 2)

בסקר נוסף, בו המפלגות רצות בנפרד, זוכה הליכוד ל-23 מנדטים והבית היהודי ב-15. במקרה כזה, יש להם 38 מנדטים יחד במקום 33 שמניב איחוד אפשרי - כך שלמעשה, נתניהו ובנט מפסידים 5 מנדטים במקרה וירוצו ברשימה משותפת. עם זאת, במקרה של ריצה בנפרד - המפלגה הגדולה בכנסת היא דווקא זו המאוחדת של הרצוג ולבני, שזוכה בסקר ל-24 מנדטים.

ללא איחוד בימין, מסתמן מאבק צמוד (חדשות 2)