פיצול בש"ס? קרע בין דרעי לישי

המגעים בין שני בכירי המפלגה התפוצצו, לאחר שדרעי הציג בפני ישי רשימת דרישות חסרת תקדים שמעידות על חוסר אמון מוחלט בין השניים. ישי דחה את התנאים והציג סקרים המעניקים לרשימה משותפת לו ולח"כ אורי אריאל (הבית היהודי) 7 מנדטים – אך ההכרעה בנוגע לגורל רשימת המפלגה בכנסת צפוי להתקבל רק בתחילת השבוע הבא

פיצול בש"ס? קרע בין דרעי לישי (קובי הר צבי, אתר 'בחדרי חרדים')

לבני והרצוג הכריזו על איחוד, נתניהו ובנט הסכימו שלא לתקוף זה את זה - אך המחלוקות העמוקות בש"ס ממשיכות להציב סימן שאלה מעל רשימת המפלגה לבחירות הקרובות. המגעים שהתקיימו אמש (רביעי) בין ישי לדרעי הגיעו לפיצוץ - וייתכן כי ש"ס עומדת בפני פיצול. ההכרעה תתקבל ככל הנראה ביום ראשון, לאחר פגישה בין דרעי לישי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אמש הציג חבר מועצת חכמי התורה של ש"ס, הרב שמעון בעדני, לח"כ ישי את רשימת הדרישות של יו"ר ש"ס דרעי. בין היתר דרש דרעי כי ישי לא יתדרך עיתונאים בנושאים מפלגתיים, לא יתראיין ללא תיאום כמו ואף יתחייב להתפטר במקרה שלא יציית למועצת חכמי התורה של המפלגה.

מדובר ברשימת דרישות חסרת תקדים, שהוגדרה על ידי ישי מבזה ומשפילה. על פי הערכות שונות במפלגה, סירובו של ישי נובע מניסיון "להעלות את המחיר" שלו במפלגה. בין היתר, ייתכן כי ישי מקווה לקבל מועמד מטעמו ברשימת ש"ס על כל מועמד מטעם דרעי, אך דרעי אינו צפוי להסכים למהלך כזה. רבנים בש"ס קוראים ביממה האחרונה לדרעי להתגמש בגישתו מול ישי, אל מול פעילי שטח שקוראים לו להדיח את ישי מהרשימה לחלוטין.

יחבור לישי? ח"כ אריאל (אורי אריאל)

במקביל, בימים האחרונים הציג ישי סקר פנימי שלפיו מפלגה משותפת שלו ושל אורי אריאל (הבית היהודי) משיגה 7 מנדטים. בשלב זה לא ברור שאריאל יהיה מוכן להצטרף למהלך כזה, אך סוגיה זו עשויה להתבהר בתום פגישה שיערוך עם יו"ר הבית היהודי בנט בתחילת השבוע. כך או כך, לישי יהיה קשה מאוד לצאת נגד כל מועצת חכמי התורה של המפלגה.

רק לפני כחודש וחצי, לפני שנודע על כך שהבחירות יתקיימו תוך זמן קצר, נראה היה שבכוונתו של דרעי לעשות מאמץ להשאיר את ישי במפלגתו. "אלי, אנחנו רוצים לעבוד איתך ביחד", אמר לו אז דרעי. "אתה השותף הבכיר ביותר שיש לנו, שיש לי באופן אישי, ויש לי אמון מלא בך. תן לנו את הצ'אנס".