לפיד: הבחירות הבאות - בין ימין למרכז. האיחוד עושה סדר במערכת הפוליטית

יושב-ראש יש עתיד נשא הצהרה קצרה מחוץ לביתו, שבה התייחס לחבירה של לבני והרצוג ולריצה המשותפת של גוש השמאל בבחירות הקרובות.: "יש שמאל, ימין ומרכז - שבו נמצאים רוב אזרחי ישראל"

יממה לאחר ההודעה על הסכם בין לבני והרצוג וריצה משותפת בבחירות הקרובות בגוש השמאל - יו"ר יש עתיד יאיר לפיד כינס הערב (חמישי) מסיבת עיתונאים קצרצרה מחוץ לביתו, ובה התייחס למערכת הבחירות הקרובה: "הבחירות הבאות יהיו בין ימין למרכז".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"האיחוד אתמול בין העבודה לתנועה ניקה וסידר את המערכת הפוליטית", הוסיף לפיד. "משמאל יש את העבודה ומרצ, מימין את הליכוד ובנט שהופכים יותר ויותר לימין קיצוני, ויש את המרכז".

"רוב אזרחי ישראל נמצאים במרכז, האפשרות לשינוי אמיתי בכלכלה ובחברה הישראלית ובמדיניות הישראלית", המשיך. "במרכז קורים הדברים. אני קורא לכולם לצאת להצביע בבחירות האלה".

לא הצליח לשכנע את לבני (פלאש 90)

הציע ללבני את המקום השני - והפסיד

על פי דיווחים שונים, בימים האחרונים הפעיל לפיד מכבש לחצים משמעותי על לבני והשקיע מאמצים גדולים על מנת לקרב אותה אליו. שר האוצר לשעבר הציע את המקום השני במפלגתו ללבני, וכן מקומות ריאליים לחברי הכנסת דוד צור ואליעזר שטרן. עם זאת, בהצעתו לא נכללו חברי התנועה עמיר פרץ ועמרם מצנע.

מוקדם יותר השבוע, אחרי שנתניהו עקץ את לפיד, מתח ביקורת על תכנית מע"מ אפס שלו והציג תכנית חלופית להורדת יוקר המחייה, נאם שר האוצר היוצא בוועידת ישראל לעסקים של "גלובס" והשיב אש.

"הקשבתי לנאום של ראש הממשלה והתביישתי", אמר לפיד בפתח דבריו ופנה ישירות לנתניהו. "לפחות תעשה שיעורי בית, תבדוק על מה אתה מדבר. ראש הממשלה דיבר פה על חוק מע"מ אפס. קודם כל מע"מ אפס הוא חלק מתוכנית דיור רחבה שהוא כנראה לא מודע לה, ראש הממשלה אמר על חוק מע"מ אפס שהוא בעייתי כי 'דירות זה לא מוצר בפיקוח'. מר נתניהו, חלק מחוק מע"מ אפס, חוק שהצבעת עליו, זה פיקוח על המחירים דרך השמאי הממשלתי".